Z Dolního Němčí až do nároďáku. Zatím se rozkoukávám, přiznal obránce Slavie David Jurásek

Ve Slavii nastupuje David Jurásek pravidelně a skvělé výkony ho katapultovaly do národního týmu. Jak prožívá levý bek premiérovou nominaci?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský sice v letošní sezoně hodně míchá se sestavou, dvaadvacetiletý David Jurásek ale nastupuje pravidelně. A předvádí skvělé výkony, díky kterým nyní poprvé dostal pozvánku do áčka reprezentace. Překvapený jsem určitě byl. Dozvěděl jsem se to od pana Tvrdíka asi den před nominací, ale říkal jsem si, že dokud to není oficiální od repre, tak jsem tomu takovou váhu nedával. Překvapený jsem byl určitě, ale příjemně,“ uvedl během setkání s novináři levý obránce.

Šest nováčků v áčku

Jaroslav Šilhavý povolal pro dvojzápas kvalifikace na EURO s Polskem a Moldavskem dohromady šest nováčků. Kromě Davida Juráska se do nominace dostal mimo jiné i jeho bratr Matěj a dále pak Vitík, L. Sadílek, Čvančara a Douděra. „Zatím jsme měli jen jeden trénink, tak se nějak rozkoukávám. Začínáme se už ale připravovat na Polsko, ke kterému veškerá příprava teď bude směřovat,“ přiblížil David Jurásek.

V uplynulých dvou letech pomohl David Jurásek jedenadvacítce k postupu na mistrovství Evropy. Nyní může k podobnému cíli postrčit seniorskou reprezentaci. Že se do ní dostane, mu agent předpověděl už před lety. „Když jsem přestupoval z Prostějova do Mladé Boleslavi, tak jsme se s mým manažerem panem Krobem bavili o tom, jaké máme cíle. A on tehdy řekl, že to do dvou let vidí na reprezentaci. V tu chvíli jsem mu samozřejmě nevěřil, ale nakonec to vyšlo, a ještě jsem to stihl,“ dodal dvaadvacetiletý levý bek. Odbude si debut již v pátečním utkání s Polskem?

Měl by trenér Šilhavý postavit Davida Juráska do základní sestavy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články