Zářil v Realu Madrid i Manchesteru City, teď míří za mříže. Milánský soud potvrdil devět let za znásilnění

                   

Patřil mezi nejvýraznější osobnosti předešlé generace brazilského národního týmu, za který nasbíral stovku utkání. Zahrál si za Manchester City, Real Madrid i AC Milán. Dnes šestatřicetiletý Robinho však mimo fotbalovou genialitu ukázal i druhou tvář. Milánský soud zamítl odvolání a potvrdil Brazilcův devítiletý trest za hromadné znásilnění, které spolu s pěti dalšími odsouzenými vykonal v roce 2013. 

Když Robinho v srpnu 2010 zamířil z Manchesteru City do AC Milán za 18 miliónů eur (473 miliónů korun), fanoušci Rossoneri byli našení. Brazilský útočník takřka ihned zapadl do kabiny a na konci sezóny už slavil první mistrovský titul. Po čtyřech letech odcházel do čínského Guangzhou Evergrande s velkým respektem fanoušků i téměř 150 odehranými utkáními na kontě.

Jenže, jak před třemi lety vyplavalo na povrch, Robinho si v Miláně neužíval jen obdiv fanoušků. Podle italského soudu v lednu 2013 v milánském nočním klubu Sio Café, spolu s pěti dalšími osobami, sexuálně napadl a znásilnil dvaadvacetiletou ženu. Soudní řízení se táhlo až do letošního října, kdy soud vynesl rozsudek a brazilskému reprezentantovi udělal devítiletý trest.

Ten okamžitě přerušil své angažmá v brazilském Santosu, jehož je odchovancem a médiím sdělil, že bude za svou nevinu bojovat. „Se smutkem v srdci vám musím oznámit, že spolu s prezidentem klubu jsme se dohodli v těchto těžkých časech mého života rozvázat s klubem smlouvu. Aktuálně bude lepší odejít a soustředit se na mé osobní věci. Pro fanoušky Santosu a lidi, kteří mě mají rádi: Prokážu svoji nevinu,“ napsal na svůj Instagram.

Milánský soud však včera zamítl odvolání a potvrdil Robinhův devítiletý trest. Přesto je otazníkem, zda šestatřicetiletý Brazilec skutečně zamíří za mříže. Stále se může obrátit na italský nejvyšší soud, do té doby na něj bude z hlediska tamního práva nahlíženo jako na nevinného. Hráč je navíc aktuálně v Brazílii, jejíž ústava neumožňuje vydávání občanů do Itálie ani jiné země – v případě potvrzení trestu by však měl do výkonu trestu nastoupit právě v jihoamerické zemi.

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články