Zářez na Slavii? Je to ovlivnění utkání. Dostali jsme žlutou kartu za pravdu, zuřil kouč Zlína Jelínek

Postup pražské Slavie do čtvrtfinále domácího poháru proti Zlínu provázely kontroverzní momenty a rozpaky z výkonu sudích. Ti byli bezprostředně po utkání potrestáni.

i Zdroj fotografie: Reuters

Sešívaní do utkání proti Zlínu nevstoupili vůbec dobře a již po dvou minutách hry prohrávali, přihrávky za obranu dokázal využít Daniel Tkáč a poslal hosty do vedení. Slavia dokázala vyrovnat v 9. minutě, kdy se z bezprostřední blízkosti prosadil domácí Filip Horský. Ve 20. minutě pak přišel první z kontroverzních momentů. Na hranici pokutového území červenobílých byl ostře zastaven ve velké šanci hostující Rudolf Reiter.

Rozhodčí však potrestali právě Reitera, který si na zákrok stěžoval a rozhodčí jeho snahy ocenili žlutou kartou za nesportovní chování. Kontroverzní byla i vedoucí branka pražské Slavie, kterou zařídil v 53. minutě Mads Emil Madsen, která zaváněla ofsajdovým postavením. Třetí ze sporných momentů pak nastal v závěru utkání a opět z něj benefitovali červenobílí.

iZdroj fotografie: FC Fastav Zlín

Zlínský brankář Šiška marně protestoval proti nařízené penaltě, kterou měl způsobit zasažením domácího Petera Olayinky. Ten následný pokutový kop proměnil a uzavřel na konečných 3:1. Na utkání osmifinále MOL Cupu se však nenachází videorozhodčí a tak není zcela zřejmé, zda šlo o přímé ovlivnění utkání. Komise rozhodčích však sudího Jana Petříka i jeho asistenta Michala Nováka potrestala stažením z víkendových nominací.

Komise rozhodčích trestala

Komise rozhodčích FAČR se rozhodla stáhnout rozhodčího Jana Petříka a asistenta Michala Nováka z delegací na víkendová utkání Fortuna ligy kvůli chybám v dnešním utkání osmifinále MOL Cupu SK Slavia Praha – FC FASTAV Zlín,“ uvedl účet komise rozhodčích na svém Twitteru. Nad spornými momenty po utkání kroutil hlavou také hostující trenér Jan Jelínek, podle kterého šlo o jasně ovlivněné utkání pro domácí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokládám si otázku, jestli to Slavia opravdu potřebuje, nebo to ti rozhodčí neumí. Tohle jsou jednoznačné situace. Nevím, co je k tomu vedlo. Je to ovlivnění zápasu, mrzí mě to vůči klukům,“ uvedl pro klubovou televizi. „Kvalita rozhodčích by měla určitě být na jiné úrovni, jestliže takovéto jednoznačné situace jsou posouzeny takto a ještě dostaneme my žlutou kartu za to, že máme pravdu,“ dodal zklamaný Jelínek po zápase.

Zdroj: FC Fastav Zlín