Zápas dorostenců v Berouně pískal na mol opilý rozhodčí

                   

Sotva se udržel na nohách! Nejmenovaný fotbalový rozhodčí byl nominován coby asistent do zápasu dorostenců Berouna proti mládeži ze Slaného a svým vystoupením pořádně popudil svaz i širokou veřejnost. Na pomezí hřiště totiž předváděl značně nekoordinované pohyby a jak se později ukázalo, „do práce“ vyrazil v podnapilém stavu. Kuriózní vystoupení pomocného arbitra nyní řeší Středočeský fotbalový svaz a dá se očekávat, že mládežnických soutěžích se dlouhou dobu neobjeví. Ve hře je také možnost, že jeho spojení s fotbalem definitivně skončí.

Video ze zápasu se šíří sociálními sítěmi jako lavina

Opět jsme se na vlastní oči přesvědčili, že v dnešní době je možné opravdu všechno. Muž, který působí jako rozhodčí dorosteneckých soutěží ve Středočeském kraji už nějaký ten pátek, na sebe upoutal pozornost veřejnosti vskutku netradičním způsobem. Internetem totiž koluje video, na němž během zápasu mezi Berounem a Slaným není schopen pohybu a neustále padá k zemi jako hruška ze stromu.

Všem přítomným bylo v té chvíli jasno, odkud vítr vane. Za nedůstojným stavem rozhodčího bezpochyby nestála nějaká zákeřná viróza, nýbrž mocný a zákeřný démon alkoholu. Zápas se přitom odehrával teprve v neděli dopoledne, takže je otázkou, jak se sudí mohl takto rychle dostat do naprosto nekontrolovatelného stavu. Ačkoli se diváci snažili hlavnímu rozhodčímu vysvětlit, že člověk v takovémto“rozpoložení“ nemůže pomáhat dirigovat zápas, on jejich volání nejdříve nevyslyšel a nechal pomezního vypít pohár hořkosti až do pomyslného dna.

V ten den se na hřišti v Máchově mělo odehrát ještě jedno dorostenecké utkání, k němuž už ale opilý asistent naštěstí nenastoupil – jednak z důvodu etiky a pak také jednoduše proto, že nebyl k hrací ploše znovu schopen dojít. Nohy mu totiž absolutně vypověděly službu. Událostí se okamžitě začala zabývat komise rozhodčích, která dala podnět ke krajské disciplinárce. Svoláno je také mimořádné zasedání Komise rozhodčích SKFS, které má o budoucnosti opilého arbitra v nejbližší době rozhodnout.

Představitelé SKFS se shodují, že opilý rozhodčí v soutěži skončil

Předseda středočeské komise rozhodčích Pavel Mareš se bezprostředně po události nechal slyšet, že chování zmíněného rozhodčího je ve všech ohledech neakceptovatelné. Jménem celé organizace také řekl, že si nedokáže představit jeho další působení v tamních soutěžích. Neexistuje prý ani žádná omluva nebo polehčující okolnost, čímž by dokázal své chování ospravedlnit.

A má bezpochyby pravdu. Sudí mají jít všem mladým fotbalistům příkladem a také musejí vykazovat jistou dávku autority. Kdyby se podobná situace měla někdy v budoucnu opakovat, bylo by dané povolání značně zneváženo v očích veřejnosti. Pokud by navíc nepřišel adekvátní trest, znamenalo by to, že si lidé mohou dovolit úplně všechno a přitom se nemusejí obávat žádných výraznějších postihů. Jak celá kauza nakonec dopadne? Na konečné rozhodnutí si ještě budeme muset pár dní počkat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Zpropadené koloběžky dostanou na českých silnicích vyhrazené koridory. Co to znamená pro řidiče aut
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Největším soupeřem je pro stíhačku F-16 ruský Su-57, dokáže ji zaměřit, aniž by o tom věděla,“ srovnal letouny vysloužilý indický pilot
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů