Zápas bez diváků. Obavy z koronaviru v Itálii se stupňují

Foto: ludogorets.com

Počet nakažených i obětí koronaviru COVID – 19 neustále stoupá a kromě pevninské Číny, která je zároveň jeho největším ohniskem, už pomalu prostupuje také do evropských zemí. Situace začínala eskalovat v Německu a Francii, kde se ovšem počet nakažených stabilizoval. Zato na severu Itálie aktuálně vládne panika a proto se tamní představitelé rozhodli učinit několik zásadních bezpečnostních opatření, které mají zamezit šíření do dalších států. Jedním z nich je i absence diváků během zápasu druhého kola Evropské ligy mezi Interem Milán a Ludogorcem Razgrad, na jehož lavičce působí český trenér Pavel Vrba.

Týmy se představí před prázdnými tribunami

Nový typ koronaviru, který si celosvětově vyžádal už téměř tři tisíce obětí, pronikl na území Itálie a v severní části této země se nachází více než 230 pacientů s touto diagnózou. Jelikož počty nakažených i zesnulých neustále stoupají, v ohrožení byly i víkendové fotbalové zápasy. Na nich se totiž tradičně sejde pohromadě obrovská masa lidí a proto je riziko nákazy mnohem vyšší. Nehrál se dokonce ani nedělní ligový duel mezi Interem Milán a Sampdorií Janov.

Právě Inter Milán nehodlá ponechat nic náhodě a jelikož zisky z prodeje vstupenek nedokáží vyvážit lidské životy, ve spolupráci s UEFA rozhodl, že čtvrteční odveta mezi domácími fotbalisty a bulharským Ludogorcem Razgrad se odehraje bez podpory tribun. Pavel Vrba tak bude muset se svými svěřenci dohánět dvoubrankové manko z předchozího klání v tichosti a klidu.

Druhé kolo Evropské ligy není jedinou sportovní akcí, kterou šíření koronaviru v Itálii ovlivní. Podle představitelů Serie A v čele s Gabrielem Gravinem by se všechna další ligová utkání měla odehrát za izolace stadionů před okolním světem. Diváci tak budou moci sledovat výkony svých ikon pouze prostřednictvím televizních obrazovek. Samozřejmě se najdou tací, kteří rozhodnutí vedení kritizují a láteří, že přicházejí o peníze. Rozhodnutí uzavřít stadiony je ovšem vzhledem k situaci více než pochopitelné.

Inter Milán není prvním klubem, jenž kvůli obavám mění plány

Inter Milán je klub, který kvůli šířícímu se koronaviru učinil v rámci Itálie vůbec nejzásadnější bezpečnostní opatření ze všech. Rozhodně ovšem není prvním fotbalovým týmem, jehož plány zhatily obavy z nákazy. Nedávno jsme vás informovali o tom, že slavný Manchester United odletěl na soustředění do Španělska a na poslední chvíli změnil hotel, jen aby nemusel obývat pokoje po čínském celku. Právě pevninská Čína je totiž místo, kde epidemie koronaviru propukla a v provincii Chu-pej se nachází největší počet nakažených.

Foto: ludogorets.com