Záložník Sparty David Pavelka před Rangers promluvil o aktuálním rozpoložení týmu. Co čeká od Skotů? – SportyŽivě

Záložník Sparty David Pavelka před Rangers promluvil o aktuálním rozpoložení týmu. Co čeká od Skotů?

Pražskou Spartu čeká jedno z nejdůležitějších utkání aktuálního ročníku. Na půdě skotských Rangers musí získat alespoň bod pro jistotu účasti v jarní části Evropské ligy.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Letenští však nejsou v ideální herní pohodě. O víkendu nečekaně podlehli čtyřmi góly Slovácku a v ligové tabulce se vzdálili od průběžně první pražské Slavie na rozdíl pěti bodů. Záložník Sparty David Pavelka přesto věří, že jeho spoluhráči přiletěli do Skotska v takové formě, aby zítřejší zápas zvládli. „Myslím, že jsme si ho dostatečně vyhodnotili, aby se to už neopakovalo,“ prohlásil na tiskové konferenci.
Teď je na nás, abychom naplnili naše cíle a ambice a mohli v Evropě pokračovat i na jaře,“ dodal a tím, že letenští již dokázali nečekanou porážku zpracovat. „Během roku, co jsem tady, jsme si párkrát dveře zavřeli a vyříkali si to mezi sebou. Teď to bylo jiné v tom, že jsme všichni na 200 % cítili, že jsme to prostě pokazili. Museli jsme akceptovat všechno, co jsme si na videu ukázali. Prostě to byla realita,“ pokračuje.


iZdroj fotografie: Reuters

Necítili jsme z nikoho, že by bylo potřeba si říkat něco navíc. Teď jsme hodně cestovali a lhal bych, kdybych řekl, že jsme si při nějaké pauze mezi lety a autobusy nesedli a zápas neřešili,“ dodal. Přesto věří, že svěřenci Pavla Vrby dokážou skotského soupeře i podruhé v ročníku porazit. Očekává však velkou bitvu. „Předpokládáme, že Rangers budou chtít předvádět agresivní fotbal v domácím prostředí tak, jak je jim vlastní,“ tuší.


iZdroj fotografie: Reuters

Myslím si, že se to nebude moc lišit od toho, co předváděli na Letné. My budeme chtít pokračovat v tom, co nám doma proti nim fungovalo. Kdybychom k tomu ještě přidali efektivitu, kterou jsme měli v domácím zápase s Lyonem, tak by to bylo super,“ dodal třicetiletý Pavelka, který v letošním ročníku odehrál za Spartu napříč všemi soutěžemi 25 utkání.

Letenští vběhnou na trávník v blízkosti jižního břehu skotské řeky Clyde již dnes od 21:00. Utkání hrané na Ibrox stadion vysílá přímým přenosem ČT Sport.

Zdroj: AC Sparta Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Místa v autě, ze kterých se dá udělat neodhalitelná skrýš na cokoliv. Nenajdou je zloději, celníci ani spolujezdci
ArmádníZpravodaj.cz
Pobřežní strážce s nasazením života zachránil námořní základnu
Události247.cz
Muž chtěl u očkování obalamutit zdravotníky, ale nepřišel si na ně. Co přesně se stalo?
VědaŽivě.cz
Biohacker si do těla vpravil svoje kmenové buňky. Cílem však nebylo prodloužení života, ale hlavní mužské zbraně