Zájem Chelsea a Liverpoolu jej nechává chladným. Hvězdný záložník touží po jiné adrese

V pětadvaceti se schyluje k jeho velkému přestupu, zájem o něj mají mimo jiné přední anglické celky v podobě londýnské Chelsea a Liverpoolu. Rakouský středopolař však po působení na ostrovech netouží.

i Zdroj fotografie: RB Leipzig
                   

V uplynulých sezónách patřil k výrazným tahounů německého Lipska tamní nejvyšší soutěží, ve které si připsal čtyři branky a u dalších čtyř asistoval. Není proto divu, že o rakouského reprezentanta Konrada Laimera se začaly zajímat přední anglické celky, mezi které patří podle britského deníku The Sun také Chelsea a Liverpool. Pětadvacetiletému záložníkovi navíc končí po aktuálním ročníku smlouva a Lipsko tak má poslední šanci jej zpeněžit.

Odchovanec mládežnické akademie Red Bullu v Salzburgu však údajně po přesunu na ostrovy netouží. Podle německého reportéra deníku Bild Christiana Falka totiž explicitně odmítl působení na Stamford Bridge a rád by zamířil na jinou adresu. Laimer by se totiž rád po konci ročníku přesunul jako volný hráč do týmu úřadujícího německého mistra z Mnichova. Podle Falka totiž touží pozvednout nad hlavu pohár pro vítěze Bundesligy, ve které si Bayern udržuje dominantní postavení v poslední dekádě.

iZdroj fotografie: RB Leipzig

Laimer toužil odejít z Lipska již v létě, německý klub však odchod jedné ze svých opor odmítnul. „Byl jsem připravený udělat podobný krok,“ prozradil pro Servus TV. „Bylo to velmi blízko, ale nedostal jsem zelenou ze strany klubu. Na jedné straně je to příjemné, protože jsem cítil, že si mne natolik váží. Na druhé straně je to těžké, protože o tom začnete až moc přemýšlet. A když přemýšlíte až moc, začnete ztrácet to, co je nejdůležitější,“ uvedl.

Napodobí Upamecana, Sabitzera a Nagelsmanna?

Bayern navíc v minulosti získal dva jeho bývalé spoluhráče z Lipska Dayota Umapecana a Marcela Sabitzera, u týmu navíc působí také jeho bývalý kouč Julian Nagelsmann. Přesto visí otazníky nad nadcházející formou rakouského reprezentanta, který v letošním ročníku nastoupil jen do pěti utkání. Od září totiž laboruje s komplikovaným zraněním kotníku.

Laimer zatím v dresu Lipska odehrál 167 utkání napříč soutěžemi, dalších 24 startů přidal v dresu národního týmu. Trojnásobný vítěz rakouské nejvyšší soutěže v dresu Salzburgu se výrazně podepsal také na zisku německého poháru, který získalo Lipsko v uplynulém ročníku.

Rozumíte volbě Konrada Laimera odmítnout anglické týmy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články