Zahraniční posila. Slavia ulovila dalšího urputného kanonýra

Pražská Slavia oficiálně potvrdila příchod první letní posily. Do Edenu míří urputný kanonýr s velkým potenciálem.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

V závěru loňského ročníku zářil a podepsal se pod jedenáct vstřelených branek. Nigerijský kanonýr Muhamed Tijani si skvostnou formou vynutil přestup z ostravského Baníku. Pražská Slavie za něj podle odhadů SportyŽivě.cz zaplatí nižší desítky milionu korun, opačným směrem navíc míří na hostování s opcí Brazilec Ewerton. „Dalo se čekat, že po jeho jarním střeleckém boomu o něj začne být zájem,“ přiznal pro klubový web sportovní šéf Baníku Luděk Mikloško.

Ten zdůraznil, že přestupové podmínky za dvaadvacetiletého Nigerijce byly vysoce nadstandardní. „Baník není v situaci, kdy by byl nucen prodávat hráče, ale tady byly nabízené podmínky pro klub natolik zajímavé, že jsme se tím začali seriózně zaobírat a zvažovali jsme všechna pro a proti. Nakonec jsme svolili k přestupu,“ podtrhuje. Jeho protějšek v sešívaných barvách Jiří Bílek přiznal, že Slavia sledovala Tijaniho dlouhodobě.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Věříme, že pod naším realizačním týmem dosáhne dalšího progresu, je mu stále teprve dvaadvacet let,“ uvedl na stránkách klubu. Odchovanec nigerijského klubu 36 Lion, který v Ostravě strávil pět sezón, přiznává, že na novou výzvu se těší. Cítím se skvěle, jsem rád, že jsem tady. Že se vše podařilo. Slavii jsem si vybral, protože momentálně je to nejlepší tým v Česku a zároveň jeden z nejlepších v Evropě. Na Baník nikdy nezapomenu, jsem všem lidem tam velmi vděčný. Ale přišel čas udělat další krok,“ zdůraznil v prvním rozhovoru.

Tijani: Jako první chci vyhrát ligu

Tijani věří, že v Edenu se mu podaří naplnit vysněné cíle. „Mám hodně snů. Jako první chci vyhrát ligu a vždycky jsem si přál být nejlepším střelcem celé soutěže. Doufám, že se mi to tady povede. Chci vyhrát ligu a dostat se daleko v soutěžích UEFA,“ dodal s tím, že se těší na atmosféru v sešívaném stánku. „Už když jsem tu hrál jako soupeř, se mi líbili fanoušci Slavie. Mám rád, když na zápasy chodí hodně lidí. Moc se na ně těším,“ uvedl.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Kabina Slavie by pro něj zároveň neměla být velkou neznámou. K rychlé aklimatizaci by mu měl pomoci nigerijský obránce Igoh Ogbu, po jehož boku nastupoval v mládežnických reprezentačních týmech. „Je to tak, známe se od dětství. Radí mi, hned se o mě začal starat, od první hodiny tady v Rakousku. Skvělý kluk. Strašně se těším, až si spolu zahrajeme,“ zdůraznil a jedním dechem dodal, že by rád navázal na dalšího legendárního Nigerijce, který klub nedávno opustil.

Inspirace? Peter Olayinka, míní

Velkou inspirací je pro mě určitě Peter Olayinka. Platí to i pro další mladé nigerijské hráče, dokázal tu velké věci. Je velká motivace na něj navázat,“ zakončil na stránkách klubu. Tijani dosud v nejvyšší soutěži nasbíral 48 startů, v nichž zaznamenal 12 branek a u dvou asistoval.

Bude Muhamed Tijani produktivní i v barvách pražské Slavie?

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články