Zahraniční fotbalisté, kteří přes zimu mohou opustit Českou republiku

i Foto: ghanagh.com
                   

Podzimní část nejvyšší české fotbalové soutěže je definitivně za námi a blížící se přestupové okno zavdává důvod k rozsáhlým spekulacím. V létě naší ligu opustili slavní cizinci jako Simon Deli, Michael Ngadeu, Miroslav Stoch nebo později také Patrik Hrošovský. Rýsuje se podobná aktivita i nyní? Hned o tři hvězdné hráče jiné národnosti je totiž na trhu enormní zájem a pokud na stůl přiletí adekvátní nabídky, jejich odchodu pravděpodobně nic nebrání.

Guélor Kanga

O aktivitě kolem gabonského záložníka ve službách pražské Sparty jsme vás informovali už v jednom z předešlých článků. Guélor Kanga se dostal do hledáčku tureckého Trabzosporu, který s letenskými změřil síly v rámci předkola Evropské ligy. Ve hře jsou však i další zahraniční kluby, které sice žádnou jasnou nabídku nenadhodily, nicméně zima je hodně dlouhá a co není, může vzápětí být. Vedení Sparty údajně nemá zájem smlouvu s devětadvacetiletým rodákem z Oyemu prodloužit, vyprší začátkem léta.

Na druhou stranu však existuje také podstatné množství důvodů, proč s přestupem vyčkat až do zmíněného léta. Bořek Dočkal, jenž by mohl prázdné místo na středu hřiště převzít, je zatím stále zdravotně nezpůsobilý. Kanga se navíc rozehrál do skvělé formy. Na kontě má zatím čtyři gólové přihrávky a deset přesných zásahů, patří mezi nejlepší kanonýry celé soutěže. Jak to tedy sága kolem problematického chlapce nakonec dopadne?

Nikolaj Komličenko

Čtyřiadvacetiletý ruský kanonýr se s Guélorem Kangou a Michaelem Krmenčíkem dělí o první příčku ligových střelců, nastřílel už rovněž deset branek. Mladá Boleslav se hlavně díky němu drží mezi pěti nejlepšími kluby domácí tabulky. Úspěšná spolupráce se však brzy může stát minulostí. Nikolaj Komličenko mohl odejít už v létě, kroužilo kolem něj trio moskevských celků. Tenkrát sice ještě neuspělo, nicméně přes zimu se může vytasit s mnohem zajímavější nabídkou. Komličenko se díky svým výkonům dostal i do ruské reprezentace, takže by si kariérní posun určitě zasloužil.

Peter Olayinka

Čtyřiadvacetiletý rodák z Nigérie přišel do kádru klubu SK Slavia Praha v létě roku 2018 za ohromných 83 milionů a zprvu se zdálo, že vedení sešívaných se tento krok příliš nepovedl. To se ovšem změnilo začátkem ročníku 2019/2020, kdy se střelec napevno usadil v základní sestavě a během tažení evropskými poháry patřil ke stěžejním stavebním pilířům družiny Jindřicha Trpišovského. Branku dokázal vsítit třeba i slavnému Interu Milán, v zahraničí se o něm psalo jen v samých superlativech.

Jeho tržní hodnota se za půl roku vyšplhala až na 200 milionů korun, což je pro slávistickou klubovou kasu velice lákavá vidina. Sám hráč si slovy manažera myslí, že je nejvyšší čas podniknout další kroky, protože svými kvalitami výrazně převyšuje českou ligu.

Foto: ghanagh.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články