Zahrál si za reprezentaci, ve Slavii slavil titul. Nyní v pouhých 28 letech končí kariéru

V dresu pražské Slavie slavil mistrovský titul, zahrál si i v reprezentačním dresu a za francouzský Montpellier. Nyní osmadvacetiletý stoper Lukáš Pokorný ukončil kariéru.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Odchovanec libereckého fotbalu patřil mezi největší talenty českého fotbalu. Proto není divu, že za něj před pěti lety zaplatil francouzský Montpellier HSC zhruba 1,5 milionů eur, tedy zhruba 40 milionů korun. Tehdejšího člena širší reprezentační nominace však brzdila četná a vážná zranění, která narušila i jeho restart kariéry o rok později v dresu pražské Slavie nebo Bohemians.

Právě kvůli zraněním nyní osmadvacetiletý Lukáš Pokorný ukončil svou bohatou kariéru. „Fotbal jsem miloval. Extrémně. Z mého vztahu k němu se ale postupně cit vytratil. Teď ho respektuji. Vážím si ho za to, co mi řekl o mně samotném, jaký start do další fáze života mi obstaral, jaké zázemí mi dal. Nedokážu ho ale hrát už ani pro zábavu,“ přiznal otevřeně pro projekt Bez frází, ve kterém přiznává, že jej trápilo zejména nenaplnění vysokého potenciálu.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Kdybyste mi zakázali se na něj tři roky dívat i v televizi, bude mi to jedno. Nad všemi hezkými chvílemi, jaké jsem díky němu prožil, zkrátka v mé mysli převažuje pocit, že mě stálo extrémní úsilí přemáhat se, abych ho vůbec měl rád,“ přiznal dvojnásobný vítěz českého poháru, který zakončil kariéru v 86 ligovými starty. Ve francouzské nejvyšší soutěži pak nastoupil třináctkrát.

Jsem šťastný, že jsem od fotbalu dokázal odejít. Cítím k fotbalu respekt a vděčnost za to, co mi dal, ale už mi to stačilo,“ doplňuje pro Bez frází. „Od chvíle, co jsem se na fotbal vykašlal, jako bych se rozpustil. Spadly ze mě balvany, které mě tahaly dolů. Neuvěřitelně se mi ulevilo. Přestože mě nečeká snadné období, nemám teď jistou výplatu, stejně se těším, co přijde,“ zakončil.

Zdroj: Bez frází

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články