Zahrál si za Liverpool i Barcelonu, teď končí. Konec si nevyberete, příjde to samo, smutnil záložník – SportyŽivě

Zahrál si za Liverpool i Barcelonu, teď končí. Konec si nevyberete, příjde to samo, smutnil záložník

                   

Barcelona, Liverpool nebo West Ham. Fotbalové destinace, po kterých sní téměř každý profesionální fotbalista. Argentinský záložník Javier Mascherano, který právě v nic prožil podstatatnou část své kariéry, se nyní rozhodl v šestatřiceti pověsit kopačky na hřebík.  „Chci oznámit, že končím s profesionálním fotbalem a také chci moc poděkovat svému klubu, že mi dal příležitost dohrát kariéru doma v Argentině,“ dodal.
Mascherano se na sklonku kariéry vrátil do rodné země, v dresu Estudiantes de La Plata to však již nebylo ono. Trápila ho jak zranění, tak pokles výkonnosti. „Žil jsem fotbalem na sto procent, dával jsem do toho všechno, maximum, jak to jen šlo. Poslední dobou je to ale stále těžší a náročnější. Konec si nevyberete, příjde to samo, i proto jsem se rozhodl oznámit konec,“ prohlásil se slzami v očích.


iJavier Mascherano při odchodu z Barcelony před dvěma lety. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Argentinec přišel do Evropy ve svých dvaadvaceti, kdy jej z brazilského Corinthians získal West Ham United. U Kladivářů se však ohřál jen sezónu a zamířil za rekordní částku 5,5 miliónů liber (162 miliónů korun) na Anfield Road. V dresu Liverpoolu odehrál za pět sezón více než stovku utkání, než si jej vyhlédla španělská Barcelona.

Barcelona za něj vysázela půl miliardy

Blaugranas za záložníka zaplatili 25 miliónů eur (661 miliónů korun) a ten se jim náležitě odměňoval poctivými výkony. Za osm sezón v Katalánsku odehrál 334 utkání, slavil pět mistrovských titulů, pětkrát získal i Copa del Rey. Dvakrát dosáhl i na ušatý pohár neprestižnější klubové soutěže Ligy mistrů a má i dvě zlaté medaile z Mistrovství světa klubů. Poté zamířil do čínského Hebei China Fortune a kariéru dohrál v argentinském Estudiantes.


i(zdroj fotografie: Freepik Premium)

Mascherano zářil i v dresu argentinské reprezentace, ve které odehrál 147 utkání a slavil dvě olympijské zlaté medaile. Byl však i u velkých porážek Argentinců těsně před cílem. Čtyřikrát byl u finálové prohry na Copa América, prohru ve finále zažil i ve finále Mistrovství světa před šesti lety.

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 133 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit