Zachovejte klid! Zlín musí Vrbu udržet za každou cenu, o vyhazovu po debaklu nesmí být řeč

GLOSA: Sedmigólový debakl, jen šest vstřelených branek a poslední místo. Fotbalový Zlín se sklání nad propastí, přesto by byla chyba vyhodit kouče Pavla Vrbu.

i Zdroj fotografie: FC Trinity Zlín
                   

Sedm inkasovaných branek jako poslední kapka? Snad ne. Fotbalový Zlín v domácím prostředí utrpěl debakl proti Viktorii Plzeň 1:7, fanoušci mluví o ostudě a na sociálních sítích odvolávají kouče Pavla Vrbu. Konec zkušeného stratéga by však byl výraznou chybou, problémy tradičního klubu jsou totiž jinde. A trojnásobný mistr ligy s Plzní, který dříve vedl pražskou Spartu, reprezentaci nebo Baník Ostrava je jediným řešením.

Stačí se totiž podívat na letní nákupy Zlína, z nichž vychází jasný obrázek. Klub je ve výrazné ekonomické krizi a spoléhá takřka výhradně na nízkonákladové hráče. Příkladem mohou být příchody volných hráčů Tomáše Čelůstky a Filipa Žáka nebo angažmá útočníka El Hadjiho Ndiayeho. Čtyřiadvacetiletý Segenalec přišel až ze čtvrté francouzské ligy, dříve hrál pouze v rodné zemi. Je tak výrazným otazníkem, zda na nejvyšší soutěž má.

iZdroj fotografie: FC Trinity Zlín

Přesto v aktuálním ročníku zasáhnul do čtyř utkání. Proč? Trenér Pavel Vrba zkrátka nemá k dispozici žádné další alternativy. Kádr je složený z hráčů často bez formy, za zenitem či bez téměř jakýchkoli prvoligových zkušeností. Už před sezónou tak bylo jasné, že trenérský štáb čeká velmi náročná mise s nejasným výsledkem. Pomoci tak může jen zkušený stratég, který ví, jak s mužstvem naložit a bojovat o cenné body.

Vrba už svůj um ukázal

Tím je právě Pavel Vrba, který svůj um ukázal při zatím jediném ligovém vítězství v aktuálním ročníku proti Teplicím. Zlín předvedl důrazný výkon, snažil se eliminovat šance soupeře a vstřelil dvě branky: po rohovém kopu a z protiútoku. Obdobnou taktiku zvolil Vrba i při remíze s Libercem 1:1, kdy se opět jeho svěřenci trefili po rohovém kopu. Bez nadsázky se tak dá říct, že zkušený stratég ví, jak dovést oslabený Zlín s téměř druholigovým kádrem k bodovým úspěchům. Potřebuje k tomu jediné: hráčskou koncentraci, disciplínu a poctivost.

Odvolávat Vrbu by tak byl velmi unáhlený a zbytečný krok. Zlín navíc v současné situaci nemůže najít lepšího nástupce, s jehož příchodem by se záchranářské šance zvýšili.

Měl by Zlín udržet trenéra Pavla Vrbu na svém místě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články