Za jakých podmínek se Neymar může vrátit do Barcelony?

i Foto: businessinsider.com
                   

Neuvěřitelné se možná nakonec opravdu stane skutečností. Brazilec Neymar, který je považován za jednoho z nejlepších současných fotbalistů planety, by se za určité konstelace mohl navrátit do Barcelony, odkud v roce 2017 za astronomické peníze odcházel do Paris Saint-Germain. Tehdy svůj přestup fotbalista vnímal jako krok kupředu, jelikož v kádru katalánského giganta prý nebyl spokojený. V PSG je to se vztahy, zdá se, ještě mnohem horší, proto by se přesunu zpátky do španělské Primera Division nebránil. V cestě tak stojí pouze vysoké náklady, které se ovšem mohou redukovat pomocí v Barceloně nechtěných hráčů. Jak by tedy mohl přestup Neymara vypadat v praxi?

Vedení francouzského klubu není s Neymarovým chováním dlouhodobě spokojeno

Spojení Neymara a PSG se od samého počátku jeví jako obrovský krok vedle z obou stran a představitelé klubu musejí více než jeho výkony řešit jeden skandál za druhým. Na Neymara totiž nedávno podala jistá žena žalobu za znásilnění a v této věci dosud nebylo rozhodnuto. Ještě předtím brazilský fotbalista napadl jednoho z fanoušků na stadionu, za což vyfasoval trest v podobě stopky na několik zápasů. Do karet mu nehrají ani špatné vztahy v kabině, prezident PSG Násir Chelajfí na jeho adresu pronesl:

„Chci zde hráče, kteří udělají vše pro bránění a ctění našeho dresu. Ti, kteří tak nechtějí dělat nebo projektu nerozumí, budou se mnou mluvit. Samozřejmě, že jsou zde smlouvy, které je třeba respektovat, ale prioritou je zapojit hráče do našeho projektu. Nikdo ho nenutil, aby zde podepsal. Nikdo na něj netlačil. Přišel a byl si vědom toho, do jaké situace jde.“

Vedení klubu nyní aktivně pracuje na možném řešení situace, která může mít prakticky pouze jedno rozumné východisko – přestup. Za problémy, které se kolem Neymara v poslední době množí, PSG ani neskutečných 222 milionů eur (nejdražší transfer v historii fotbalu) opravdu nestojí. Otázkou ovšem zůstává, jestli jej Barcelona jako jeden z horkých kandidátů na nové působiště zkrotí. Na druhou stranu by si tamní fanoušci určitě přáli obnovení spolupráce hvězdného tria Messi, Suárez, Neymar, které dříve motalo hlavy soupeřům.

Do hry by mohla vstoupit rošáda se současnými hráči Barcelony

Barcelona sice rozhodně není chudým klubem, nicméně požadovaných 300 milionů eur je skutečně hodně i pro ni. Proto se jako nejlepší řešení jeví připojit k nabídce za Neymara také některé fotbalisty, kteří do koncepce klubu příliš nezapadli a ve Francii by se jim mohlo dařit podstatně lépe. Podle některých má k výměně do PSG našlápnuto například Philippe Coutinho, jehož jméno si na seznamu odchodů přeje vidět i největší hvězda Katalánců Lionel Messi. Dále se nabízí varianta Ousame Dembelé, jehož výkony v Barceloně mají taktéž klesající tendenci.

Neymar by byl skutečně platnou staronovou posilou, nicméně v roce 2017 z Barcelony také neodcházel zrovna v dobrém, takže je otázkou, jestli by jej téměř stejná kabina přijala zpátky do svých řad. Fotbalista by se musel hodně snažit, aby odčinil své dřívější přešlapy…

Foto: businessinsider.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články