Za erotické panny v hledišti sklidil klub tučnou pokutu

Zdroj fotografie: bbc.com

Korejský fotbalový klub FC Soul se s absencí diváků na tribunách popasoval tak nějak po svém. Sedadla totiž během nedělního šlágru kola zaplavily erotické panny se zdviženými transparenty v umělých pažích. Organizátoři této akce přiznali, že chtěli v nelehké době prokázat nadhled a třeba i zvednou náladu fanouškům, kteří utkání sledovali pouze doma u televizních obrazovek. Vedení tamní ligy ovšem podobný názor nesdílelo a napařilo klubu velice tučnou pokutu ve výši dvou milionů korun. Nepomohla ani omluva, která hned druhý den přistála na oficiálních stránkách.

Fotbalisté měli velice nevšední publikum

Pandemie nového typu koronaviru způsobujícího nemoc zvanou Covid-19 v posledních měsících ochromila veškeré sportovní dění na světě. Přestože šance na návrat do normálních kolejí ještě před letními prázdninami se zdála ještě donedávna naprosto ztracená, příznivý vývoj nákazy nakonec přeci jen dovolil některým fotbalovým soutěžím opětovný start, samozřejmě jen za dodržení přísných bezpečnostních podmínek. Už o víkendu se znovu rozjela ozubená kolečka německé Bundesligy, jihokorejská liga se dokonce vůbec nezastavila.

Zdroj fotografie: thenational.ae

Právě ta se teď dostala do nebývalé pozornosti široké veřejnosti, za což však nevděčí úžasným výkonům hráčů, nýbrž podivnému diváckému osazenstvu v hledišti. Říkáte si, že to není možné? Vždyť přeci tribuny měli zůstat fanouškům zapovězeny. Představitelé klubu FC Soul však tento zákaz velmi netradičně obešli. Na sedačky totiž posadili figuríny žen, které v rukou svírali transparenty s povzbuzujícími motivy. To by samo o sobě nebylo nic špatného. Vedení soutěže se ovšem nelíbilo, že ony umělé ženy se běžně používají jako erotické pomůcky.

Zdánlivě nevinný žertík se fotbalovému klubu pořádně vymstil

Všichni jistě dobře víte, jak je Jižní Korea na podobné žerty citlivá. O tom se nedávno přesvědčil sportovec, jenž na tréninku z legrace stáhl kalhoty svému kolegovi. Za svůj povedený žert vyfasoval pokutu a důrazné pokárání svazu. Ani v tomto případě tedy organizátoři akce bohužel nevyvázli bez trestu. Následky si ponese celý klub, který musí uhradit pokutu ve výši 100 milionů wonů, což je v přepočtu na naši měnu asi dva miliony korun.

Disciplinární komise údajně sáhla k nejvyššímu možnému trestu, protože incident s figurínami ublížil ženám a podlomil jejich důstojnost. Klubu nepomohla ani skutečnost, že se den po zápase omluvil. Polehčující okolností pro něž budiž alespoň to, že korejská liga se v poslední době těší poměrně velkému zájmu celého světa. Jako jedna z mála totiž odolala koronavirové krizi a hrála se po celou dobu. To v překladu samozřejmě znamená větší odměny za poskytování televizních práv.