Z Kobry se stala užovka. Ondráškovi se nedaří, v 15 zápasech se trefil jednou

Zdeněk Ondrášek (s číslem 9) v debatě dvou reprezentantů s Patrikem Schickem. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Měl být kanonýrem, který Viktorii Plzeň dovede k postupu do Evropské ligy i úspěchu v lize. Ani jedno ze tří přání se dvaatřicetiletému útočníkovi Zdeňku Ondráškovi však nesplnilo. Letní akvizice, za kterou Západočeši podle informací iSport.cz zaplatili téměř milion dolarů (22 miliónů korun) nezáří a v posledních patnácti utkáních zaznamenala jen jednu branku. Kouč Adrián Guľa však věří, že probuzení bojovného střelce je velmi blízko.

„V Norsku, Polsku i naposledy v USA jednoznačně potvrdil roli kanonýra a je i členem národního týmu. Jeho příchodem rozšiřujeme naše možnosti v ofenzivě, jde o typologicky vhodného hráče a věřím, že se dokáže rychle adaptovat a bude velkým přínosem,“ prohlašoval pro klubový web po přestupu Kobry, jak spoluhráči i fanoušci strakonickému rodákovi přezdívají, generální manažer klubu Adolf Šádek.

Ondrášek sice v prvních týdnech ve Štruncových sadech zářil a připsal si v šesti utkáních hned čtyři branky, od té doby však jakoby mu zvlhnul střelecký prach. Od poloviny listopadu až do současnosti zaznamenal jen dvě branky – jednu v reprezentačním utkání Ligy národů proti Slovensku a druhou na konci ledna proti Baníku Ostrava. Podle trenéra Adriána Guľy však není s jeho výkonností problém.

„Kobra reaguje super. Z lavičky naskočil dobře, hned měl tutovku. On se nevzdá, o tom jsem přesvědčený,“ prohlásil. „Brzdí ho někdy až extrémní snaha. Je potřeba nastavit rovnováhu, mužstvo mu musí dál připravovat šance. Když bude mít víc klidu, který získá tréninkovým procesem nebo první proměněnou šancí, tak nám významně pomůže, o tom jsem přesvědčený,“ dodal pro iSport.cz pětatřicetiletý slovenský stratég, který vedl i Žilinu.

Šanci k nastartování střeleckého apetitu bude mít Ondrášek již o víkendu, kdy aktuálně šestou Plzeň čeká v domácím prostředí souboj proti Sigmě Olomouc. Západočeši ztrácejí na čtvrtou příčku, zajišťující účast v Evropské konferenční lize, pět bodů, má před sebou však i souboje se Spartou a Slavií.