Z historického neúspěchu Barcelony obviňují Messiho i trenéra

i Foto: dailyadvent.com
                   

Odvetné utkání Ligy mistrů mezi anglickým Liverpoolem a španělskou Barcelonou vyvolalo pozdvižení napříč celým světem. Poté, co katalánský gigant svého soupeře v prvním zápase nepustil téměř do žádných větších akcí a s přehledem zvítězil, se v duelu druhém odehrálo něco neskutečného. Ačkoli se Liverpool potýkal s četnými zdravotními omluvenkami svých největších hvězd a Barcelona nastoupila v té nejsilnější sestavě, postaral se aktuálně druhý celek Premiere League o neuvěřitelný obrat, který se zapíše do historických memoárů obou týmů. V obou případech ovšem zcela odlišně. Jaké názory bezprostředně po klání rezonují společností?

Anglie považuje vítězství za fotbalový zázrak

Britská média se okamžitě vytasila s názorem, že zvrat druhého utkání z říše zázračných zapříčinila zejména skvělá připravenost Liverpoolu, který i bez hvězdných fotbalistů na marodce dokázal něco neuvěřitelného. Sportovní deníky z Ostrovů vyzdvihují zejména trenéra Jurgena Kloppa a nebojí se úspěch srovnávat s památným finále Ligy mistrů z roku 2005, kdy jejich soupeřem nebyl nikdo jiný než slavný italský velkoklub AC Milán. Liverpoolská družina v čele s Milanem Barošem a Vladimírem Šmicerem tehdy prohrávala vysoko 3:0, nicméně ve druhém poločase dokázala vývoj utkání zvrátit ve svůj prospěch.

Španělská média očekávají konec trenéra a kritizují neviditelného Messiho

Španělsko bude na letošní dvojutkání s Liverpoolem určitě vzpomínat s husí kůží, protože Barceloně se nic podobného v rámci moderní historie ještě nestalo. V domácím svatostánku nejprve svého soupeře přejela rozdílem třídy 3:0 a všichni očekávali, že si celek plný velkých fotbalových jmen dokáže výsledek pohlídat. Opak se ale nakonec stal pravdou a katalánský klub prohrál vysoko 4:0, čímž si naprosto nepochopitelně zavřel dveře do finále. Deník Marca kritikou na adresu domácího klubu rozhodně nešetřil:

„Historické selhání. Barcelona měla třígólový náskok, nejlepšího hráče na světě, ligu s předstihem vyhrála. Liverpool nastoupil bez zraněných hvězd, finále se uskuteční v Madridu a Real Madrid už vypadl.“

Peprným slovům novinářů se samozřejmě nevyhnula ani největší hvězda Barcelony Lionel Messi, která v první utkání hrála famózně, což korunovala dvěma brankami. Zápas na Anfield Road byl úplně jiná písnička. Messi se vyloženě trápil a v nejtěžších chvílích nedokázal tým nakopnout k lepšímu výkonu. Ivan Rakitič a Philippe Coutinho od českého deníku „Sport“ obdrželi nejhorší hodnocení ze všech, které se rovná nule. Zdá se vám to až příliš tvrdé? V tom případě jste zápas asi neviděli na vlastní oči.

Trenér Barcelony Ernesto Valverde se ve službách jednoho z nejslavnějších klubů současnosti už nejspíš dlouho neohřeje. Podle některých medií je možné, že tým opustí ještě před skončením aktuální sezóny.

Foto: dailyadvent.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články