Z Fortuna Ligy do zahraničí. V létě odešli nejen tito hráči

Zdroj fotografie: tuap.teamusa.org

Navzdory situaci, která velkým přestupům příliš nepřeje, a těm přeshraničním už vůbec ne, i letos v létě odcházejí fotbalisté z tuzemské nejvyšší soutěže do zahraničí.

Kromě uprchlíka Kangy, který neprodloužil smlouvu na Letné a na poslední sparťanskou nabídku se dokonce ani neobtěžoval odpovědět, a rekordmana Součka už stihli agenti upéci několik dalších zajímavých transferů, které vám dnes představíme.

Matouš Trmal ze Slovácka do Vitória Guimarães

Talentovaný jedenadvacetiletý gólman, kolem kterého v minulých letech kroužila obě pražská S i plzeňská Viktoria, se nakonec do bojů o český titul nezapojí. Namísto toho se z jižní Moravy stěhuje na jih Evropy, konkrétně do portugalského týmu Vitória Guimarães. Nejde o špatnou adresu, Portugalci se v posledních letech pravidelně účastní Evropské ligy a i nyní mají velké ambice a Trmal by měl být náhradou za stárnoucího Brazilce Douglase.

Zdroj fotografie: liga-zwei.de

Josef Hušbauer ze Slavie do Anorthosis Famagusta

Čtyřnásobný mistr české ligy se po nepříliš vydařeném hostování v německé druhé Bundeslize vydává na Kypr a zdá se, že ve své kariéře už nemá žádné velké ambice. Podobná angažmá volí často techničtí fotbalisté, jako je právě Hušbauer, na konec kariéry. Kyperská liga není příliš běhavá, ani soubojová a místní kluby jsou navíc schopné zahraniční legionáře slušně zaplatit. Uvidíme, zda Hušbauer na Kypru skutečně za pár let kariéru ukončí.

Zdroj fotografie: gong.bg

Pavel Čmovš z Teplic do Nea Salamis Famagusta FC

Na Kypr zamířil i další bývalý Slávista, obránce Pavel Čmovš však za Sešívané odehrál jen jeden ligový zápas. Třicetiletý zadák má se zahraničními štacemi bohaté zkušenosti, v kariéře už si vyzkoušel angažmá v Nizozemí, Bulharsku, Indii a Rumunsku. Také u Čmovše lze očekávat, že kyperská anabáze bude poslední štací jeho kariéry, byť zatím podepsal jen roční smlouvu.

Do zahraničí letos v létě také odešli tito fotbalisté:

  • Alexandru Băluță
  • Semih Kaya
  • Martin Graiciar