Xaviho premiéra na lavičce Barcelony nevyšla. Katalánci nečekaně ztratili tříbrankové vedení

Krize katalánského velkoklubu pokračuje i pod novým trenérem. Xaviho premiéra na lavičce Barcelony nevyšla a po ztrátě třígólového vedení na půdě Celty Vigo zůstávají jeho svěřenci devátí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos

Nedokážu slovy popsat všechny emoce, které nyní cítím. Vrátit se zpět na Camp Nou do klubu, který mám v srdci a opět slyšet své jméno z úst příznivců je nepopsatelné. Vím, že přicházím v náročné chvíli, ale čelím této výzvě s nadšením a budu pracovat a bojovat, abychom se opět vrátili tam, kde si zasloužíme být,“ prohlásil včera nový manažer Barcelony Xavi před svou premiérou na půdě Celty Vigo.

I ta však skončila výsledkovým zklamáním. Barcelona vstoupila do utkání lépe a po pouhých pěti minutách šla do vedení, když mladý klenot Katalánců Ansu Fati přesnou ranou překonal domácího brankáře poprvé. V 18. minutě se opět měnilo skóre. Sergio Busquets využil přesného centru a zkušeně k tyči zakončil. Blaugranas dokázali do konce první půle přidat ještě třetí trefu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Na dokonalý centr z kopačky Jordiho Alby si naskočil Memphis Depay a svou šestou brankou v aktuálním ročníku navýšil vedení na rozdíl tří branek. Přesto ve druhé půli přišel nečekaný kolaps. Nejprve snížil v 52. minutě domácí kanonýr Iago Aspas, o dvacet minut později snížil na rozdíl jediné branky hlavou Nolito. Celta Vigo dostala v závěru hostující hráče pod tlak a vyplatilo se.

V šesté nastavené minutě totiž mohl třicetitisícový stánek Estadio Balaídos burácet radostí. Z hranice velkého vápna totiž vypálil přesnou ránu Iago Aspas a brankář ter Stegen neměl nárok. Xaviho premiéra na lavičce Barcelony se tak nezdařila a po remíze 3:3 zůstávají modročervení na deváté příčky aktuální tabulky španělské nejvyšší soutěže. „Ve druhé půli jsme zapomněli jak hrát,“ prohlásil po utkání záložník Frankie De Jong.

Byli jsme statičtí, chyběla nám tvář. Jako hráči se musíme změnit, musíme ze sebe dostat maximum i při tlaku soupeře. To je klíč,“ pokračuje De Jong. „Tohle pro nás měl být opravdu důležitý zápas pro posun v tabulce vzhůru, ale nakonec je to pro nás jen další opravdu velká rána a ztráta. Přesto věřím, že stále můžeme bojovat o titul, protože máme ve svých řadách spoustu kvality. Ztratili jsme hromadu bodů, ale musíme pokračovat,“ zakončil.

Zdroj: Sport.es, FC Barcelona