Xavi bude hledat náhradu za končícího Piquého již v lednu. Kdo by mohl do Barcelony zamířit?

Neočekávané oznámení o konci kariéry španělského stopera Gerarda Piquého otevírá Barceloně nově finanční možnosti. Trenér Xavi však bude muset v létě hledat novou posilu do středu obrany.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Konec velké éry. Pětatřicetiletý obránce Gerard Piqué před několika dny oznámil, že po posledním podzimním kole ukončí svou bohatou kariéru. Barcelona, která nadále musí řešit své finanční problémy, tak přijde o jednoho ze svých nejlépe vydělávajících hráčů a zároveň ušetří astronomickou částku. Ta se podle informací deníku Daily Mirror pohybuje okolo 46 milionů liber, tedy zhruba přes miliardu korun.

Xavi však bude muset místo po zkušeném stoperovi zacelit. „Budeme se snažit z lednu získat středního obránce, vzhledem k odchodu Gerarda Piquého to pro nás bude přestupová priorita,“ cituje španělského kouče novinář Fabrizio Romano. Podle jeho informací klub v současné době zkoumá řadu možností a výraznou roli mohou hrát také výkony obránců na nadcházejícím světovém šampionátu, který je na programu ve druhé polovině listopadu.

iZdroj fotografie: FC Barcelona

Barcelonu navíc situace v obraně letos velmi trápí vzhledem k četným zraněním. Na operaci aktuálně čeká Ronald Araujo, absencím se v letošním ročníku nevyhnul ani Eric Garcia, Jules Koundé a Andreas Christiensen. Doplnění právě na stoperském postu tak může být klíčové.

Ve hře je opora Bilbaa a mladík z Girony

Podle Romana zaujal katalánský celek zejména jednatřicetiletý stoper Iñigo Martínez, který aktuálně hájí barvy Athleticu Bilbao. Španělský reprezentant patří stabilně k nejlepším obráncům La Ligy, navíc by mohl být k dispozici za přijatelnou přestupovou částku. Jeho aktuální hodnota se podle serveru Transfermarkt pohybuje okolo 20 milionů eur (půl miliardy korun), po konci aktuálního ročníku mu však končí smlouva a Bilbao tak bude mít v zimě poslední šanci jej zpeněžit.

iZdroj fotografie: Athletic Bilbao

Katalánský deník ARA informuje o tom, že Barcelonu zaujal svými výkony také střední obránce Girony Arnau Martínez. Devatenáctiletý stoper, který v mládí prošel věhlasnou akademií La Masia, letos naplno ukazuje svůj potenciál. Navíc je využitelný také na kraji pole v případě četných absencí. Xavi může zatím využít i talentu z vlastních řad. Do sobotního utkání proti Almerii byl nominován rovněž devatenáctiletý stoper Chadi Riad z klubové akademie.

Chadi je velmi fyzicky zdatný, má skvělou rozehrávku. Je to hráč, se kterým počítáme,“ prohlásil na jeho adresu Xavi. „Máme několik variant, které můžeme využít. Chadi je určite hráčem, který dostane příležitost nyní i v budoucnosti ukazovat svůj talent,“ cituje jeho slova server Heavy.

Pomůže odchod Piquého Barceloně?

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Prodej auta na náhradní díly krok za krokem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat