West Ham zváží nabídky na prodej Tomáše Součka, potvrdil Moyes. Kam by mohl zamířit?

Zdroj fotografie: Reuters

Za čtrnáct měsíců učaroval anglické Premier League natolik, že se mohutně spekuluje o jeho přestupu do velkoklubů světové špičky. Český reprezentační záložník Tomáš Souček je spolu s anglickým talentem Declanem Ricem nejžhavějším zbožím Kladivářů v nadcházejícím přestupovém okně, na což je připraven i kouč David Moyes.  

Právě odchod dua defenzivních záložníků se skloňuje v souvislosti s případnými přestupy nejvíce. West Ham však nečekaně v letošní sezóně bojuje i o účast v Lize mistrů a právě Tomáš Souček v jeho dresu září nejjasněji. Ve třiceti utkáních se trefil z pozice defenzivního záložníka devětkrát a jeho jméno již zaznívá ve spojitosti s giganty ze Španělska nebo Německa.

Zdroj fotografie: Reuters

„Samozřejmě, jakýkoli klub může udělat nabídku za kteréhokoli z našich hráčů, ale zatím jsme nedostali žádnou velkou nabídku. Stále doufám, že žádnou nedostaneme, ale pokud ano, tak stejně jako všechny další kluby, je musíme zvážit,“ prohlásil pro The Guardian kouč Kladivářů David Moyes. Ten zároveň naznačil, že jak akvizice úřadujícího českého fotbalisty roku, tak anglického reprezentanta Declana Rice rozhodně nebude levná.

„Říkal jsem, že na zakoupení Declana Rice by bylo potřeba vzít Bank of England i Royal Bank of Scotland na to, získat jej. U Tomáše Součka by byla potřeba ještě česká banka,“ usmívá se Moyes a doplňuje, že i přes případný neúspěch v boji o účast v Lize mistrů nebudou odchody jasnou záležitostí.

Liga mistrů není podmínkou

„Když jsme podepsali Tomáše Součka, kupovali jsme ho, aby nám pomohl vyhnout se sestupu. Declan Rice hrál v tom týmu na sestupových pásmech,“ míní Moyes. „Nyní na oplátku musím říct, že si nemyslím, že abychom je udrželi, potřebovali bychom hrát Ligu mistrů. Myslím si, že všichni z těchto hráčů by rádi masivně poděkovali West Hamu za zlepšení jejich kariéry, případný posun ke správným rozhodnutím,“ pokračuje bývalý kouč Manchesteru United nebo Evertonu.

„Doufám, že se nám podaří získat Ligu mistrů, ale pokud ne, nevidím to jako důvod k odchodu z našeho týmu. Největší věc, kterou fotbalista může chtít je vidět, jak se jeho klub posouvá a spolu s ním individuálně roste,“ zakončuje Moyes. Britská média přesto intenzivně spekulují o možných budoucích působištích obou současných hvězd kádru.

O Tomáše Součka se údajně zajímal německý Bayern Mnichov, který v nadcházejících přestupových obdobích potřebuje vyztužit defenzivu. Podle španělského deníku Todo Fichajes je na potenciální vyjednávání připravena i španělská Barcelona, kterou v budoucích letech čeká velká přestavba kádru.