Werder Brémy čelí kritice, stejně jako brankář Pavlenka

Foto: talksport.com

Werder Brémy jsou tradičním bundesligovým klubem, od něhož se očekávají jen ty nejlepší možné výsledky. Průběh aktuální sezóny ovšem těmto předpokladům ani zdaleka neodpovídá. Tým se topí v rozsáhlé výsledkové i herní krizi, v tabulce se nachází pouze jeden celek, který je na tom momentálně ještě o stupeň hůř. Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie čelí stejně jako všichni jejich spoluhráči ostré kritice médií i fanoušků, protože tady už regulérně hrozí sestup do nižší soutěže.

Dávné kouzlo Werderu Brémy nenávratně zmizelo

Werder Brémy už zdaleka není tím nebezpečným klubem, kterého se všichni protihráči obávali. Hráči na hřišti působí jako obětní beránci, na nichž si smlsnou i ty nejhorší týmy soutěže. Tristní výsledky má částečně na svědomí dlouhý seznam zdravotně nezpůsobilých, nicméně vzhledem k rozsáhlému kádru se na tento problém nelze vymlouvat. Hra prvoligového týmu nedává smysl, koncepce trenéra Floriana Kohfeldta je pro mnohé naprosto nepochopitelná. Přesto však zkušený lodivod věří, že se mu nepříznivý vývoj sezóny podaří zvrátit:

„Na hřišti nehrajeme vůbec chytře, a to je každopádně jeden z mnoha důvodů, proč čelíme takovým problémům. Je frustrující být týden co týden ve stejné situaci a nevědět, jak z ní ven. Jsme stále plně motivováni, ale jsme na hřišti působíme příliš měkce. Jako bychom ani vyhrávat nechtěli. Musíme ukázat více energie.“

Pavlenka překonal rekord, milník jej ovšem vůbec netěšil

Český fotbalový brankář Jiří Pavlenka překonal díky víkendovému klání s Unionem Berlín bungesligový rekord v počtu odehraných zápasů bez přestávky. Dohromady má na kontě 89 startů v řadě, což znamená, že v základní sestavě Werderu nechyběl od roku 2017. Když ovšem zazněl závěrečný hvizd rozhodčího, pravděpodobně jej tento úspěch ani příliš netěšil. Vždyť Brémy prohrály čtvrtý zápas z posledních pěti možných a situace je velice vážná.

Brémy disponují nejhorší defenzivou celé soutěže, zatím inkasovaly osmačtyřicetkrát. Nic na tom nemění ani skutečnost, že Jiří Pavlenka se musel vytasit s devětašedesáti zákroky, což z něj dělá čtvrtého nejvytíženějšího gólmana bundesligy. Stejně se kritice fanoušků ani médií neubránil. I když je brankář tím posledním hráčem, na kterého má být svalována vina, je potřeba si přiznat, že výkony žádného fotbalisty v kádru nejsou zrovna optimální.

Jaké si tedy klub s bohatou historií stanovil cíle? V současném rozpoložení nelze přemýšlet nad ničím jiným, než udržením v nejvyšší lize. Trenér Kohfeldt má dle svých vlastních slov důvěru vedení, takže se ukáže, jestli ji dokáže proměnit:

„Pořád mám plnou důvěru ve svou práci. Můžu jen říct, že chci nadále bojovat a snažit se v očích fanoušků obstát skrze výkony, které se, doufám, zlepší. Jsme přece Werder Brémy, musíme zůstat v bundeslize. Nemyslím na sebe ani svou budoucnost, mým jediným zájem je klub.“

Foto: talksport.com