Vysvobození Florina Nity: Brankáře, kterého Sparta odstavila, chce slavný francouzský klub

Před rokem Sparta odstavila brankáře Florina Nitu. Od té doby odchytal jen několik zápasů za rumunskou reprezentaci. Nyní to vypadá, že zamíří do slavného francouzského klubu.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

První tři měsíce loňské sezony chytal Florin Nita v pozici jasné brankářské jedničky Pražanů. Po polovině listopadu ovšem vypadl ze sestavy a poté byl dokonce vyřazen z týmu. Pětatřicetiletý gólman má nyní povolení odejít z Letné, Tomáš Rosický navíc avizoval, že i když smlouva Nity končí až na konci června, nebude mu Sparta dělat problémy.

Florin Nita může odejít zadarmo

„U Nity je to jednoduché. Čekalo se na trenéra. Poté, co Brian řekl, že Nita není jeho jednička, má svolení k odchodu. Nový klub si nenašel, takže se o něj dál staráme jako o našeho hráče. U nás není vůbec žádný problém. Hráč dlouho ví, že může odejít. V žádném případě mu nebráníme. Za služby, které tady odvedl, měl příslib, že nebudeme požadovat finanční kompenzaci.“ řekl v rozhovoru pro iSport Rosický.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Nyní to vypadá, že Florin Nita zamíří do slavného francouzského klubu. Fotbalistova agentka Liubliana Nedelcu oznámila, že rumunského gólmana chce do svých řad získat Saint Etienne. „V pole position na pozici brankáře v Saint Etienne je gólman z Francie. Po něm je Florin Nita,“ cituje Liublianu Nedelcu OrangeSport. Tým, který v minulosti získal deset francouzských titulů, ještě v sezoně 2019/20 hrál základní skupinu Evropské ligy. Nyní ale zažívají zelenobílí těžké časy.

Nezvládnuté penalty a sestup

Na jaře neuspěli v baráži, když po dvou remízách s Auxerre nezvládli penaltový rozstřel (4:5) a sestoupili do Ligue2. Rozlobení fanoušci po závěrečném hvizdu vtrhli na trávník, kde odpalovali pyrotechniku. Hráči utekli do kabin, zatímco policie proti neukázněným příznivcům použila slzný plyn. Ve druhé lize se St. Etienne hodně trápí. V patnácti zápasech získali Les Verts jen 11 bodů a aktuálně jim patří poslední místo. Pomůže jim Florin Nita?

Udělala Sparta správný krok, když odstavila Florina Nitu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Kontrola trakce na sněhu vypnutá nebo zapnutá, to je otázka. V některých situacích to skutečně může pomoci
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Vojenské pěchotní zbraně mimo chápání: jedna střílí pod vodou, další za roh, jiná má zase jediného majitele nebo s přesností dostřelí i 1,6 km
Události247.cz
Události247.cz
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem