Vysoké pokuty pro fotbalové kluby potvrdily problémy s jejich fanoušky

Foto: kafkadesk.org

Fanoušci tu jsou od toho, aby svůj klub především podporovali. U některých to spíše vypadá na medvědí službu. Tedy na takovou, která klubu spíše uškodí, než aby mu pomohla. To jsou závěry posledního jednání disciplinární komise, která řešila výtržnosti fanoušků jednotlivých klubů. Podle výše pokud je jasné, že fanoušci jsou celkem velký problém.

Sparta dostala dvě pokuty

Disciplinární komise musela řešit hned dva incidenty související s pražskou Spartou. A oba dva incidenty byly pokutovány, a to stejnou měrou. Konkrétně se jednalo o částku ve výši 50 000 korun český. Tuto pokutu dostala Sparta za zápas se Zlínem a stejnou výši ještě za zápas druhý, a to v pohárovém utkání proti Baníku. Celkově tak klub bude muset sáhnout do své pokladny pro částku 100 tisíc korun.

Vysoké pokuty dostala také Slavia, Budějovice a Slovácko

Ani další kluby nebyly ušetřeny pokud, které disciplinární komise rozdávala doslova jako na běžícím pásu. A desítky tisíc jenom létaly. Nejhůře dopadla jak pražská Slavia, tak i České Budějovice. Každý z těchto klubů musí sáhnout do své pokladny a zaplatit částku ve výši 60 000 Kč. Tedy ještě o deset tisíc více, než bylo uděleno pražské Spartě. Té se může rovnat Slovácko – tedy pokud jde o výši obdržené pokuty, jelikož i ta pro tento kloub činila rozhodně nemalých 50 000 Kč.

U některých pouze symbolicky

S rozdáváním pokut ze strany disciplinární komise se stále nekončilo. I když nutno říci, že ty další už jsou spíše symbolické, ale rozhodně zamrzí. Příkladem je určitě Plzeň, která bude muset ze své klubové pokladny vytáhnout částku o hodnotě 30 000 korun českých. O něco lépe, konkrétně o 10 tisíc je na tom Baník Ostrava, jelikož ten stihl v tomto případě ještě celkem mírný trest, který činil jenom 20 tisíc korun českých. Je to možná až s podivem, vzhledem k tomu, jak jsou fanoušci tohoto ostravského klubu po republice vyhlášení.

Foto: kafkadesk.org