Výkony Davida de Gey leží fanouškům Manchesteru United v žaludku

Foto: fourfourtwo.com

Co si budeme nalhávat, členové vedení i fanoušci slavného Manchesteru United si od právě probíhající sezóny slibovali mnohem více. Klub se během podzimní části potácel v pořádné výsledkové krizi a v tabulce Premier League patřil ke slabšímu průměru. Ačkoli na jaře se výkony většiny jednotlivců zlepšily a tým se momentálně hřeje na páté příčce, přeci jen se najde alespoň jeden muž, na jehož adresu prší jen samá kritika. Tím „šťastlivcem“ je brankář David de Gea, který se letos podepsal pod řadou inkasovaných gólů a někteří příznivci klubu si myslí, že nadešel správný čas, aby si sbalil kufry a šel hledat štěstí jinam. Souhlasíte s tímto názorem?

Na Davida de Geu prší kritika ze všech stran

Manchester United se po tragických výkonech v první polovině anglické Premier League konečně vzpamatoval a nyní se zdá, že minimálně evropské poháry si svěřenci Ole Gunnara Solskjaera nakonec vybojují. Samozřejmě ještě není všem dnům konec a pořadím mohou následující zápasy pořádně zamíchat, nicméně lehká dávka optimismu je v současné době určitě na místě. Přesto se ale najde alespoň jeden člověk, který se svými výsledky nemůže být vůbec spokojený.

Dlouholetá brankářská jednička rudých ďáblů David de Gea působí, jako by jí po po šesti sezónách v barvách jednoho týmu došla šťáva. Na hřišti v tomto ročníku podle Opta Sports vyrobil už sedm hrubých chyb, které skončily inkasovanou brankou. Do toho ještě samozřejmě nepočítáme prohřešky, na které soupeř naštěstí pro United nenašel odpověď. Fanouškům klubu už začíná docházet trpělivost a volají po Španělově konci. Ke kritickým hlasům se v rozhovoru pro Talk Sport připojil také Jamie O’Hara, někdejší opora Tottenhamu Hotspurs či Fulhamu:

„De Gea je jako brankář logicky placený za to, aby pochytal co nejvíce střel. Pobírá ohromnou mzdu, takže musí předvádět zákroky v klíčových momentech. Jednoduše proto nelze akceptovat, že vyrobí sedm hrubých chyb za sezónu. Podle mě je David de Gea arogantní a přeceňuje své schopnosti.“

Finanční odměna, která neodpovídá výsledkům

Kritika se na hlavu Davida de Gey snáší zejména proto, že každý týden dostává finanční odměnu ve výši 11 milionů korun a platnou smlouvu má navíc až do roku 2025. To přijde fanouškům i některým sportovním komentátorům jako neadekvátní suma. Mnohem raději by proto v brance uvítali mladý talent s tváří Deana Hendersona, jehož vedení United už dlouhých pět sezón posílá z jednoho hostování do druhého a na šanci v domácím prostředí to zatím bohužel nevypadá.

Ole Gunnar Solskjaer v nedávném rozhovoru pronesl, že v budoucnu hodlá usilovat, aby se dvaadvacetiletý Henderson stal právoplatným členem jeho fotbalové družiny. Zároveň ale dodává, že David de Gea má jeho plno důvěru a nevidí důvod, proč by jej měl ze hřiště stahovat. A možná je momentálně jediný…

Foto: fourfourtwo.com