Výhru Liverpoolu v nastavení zastavil VAR, Premier League stále vede Everton

Liverpoolská náprava se nepovedla. Po prohře 7:2 s Aston Villou nedokázali svěřenci kouče Jurgena Kloppa zdolat v derby ani Everton. Po gólech Sadia Maného a Mohammeda Salaha dvakrát vedli, Toffies však dokázali vždy vyrovnat. Přesto se Liverpool mohl radovat, v nastavení druhého poločasu se trefil kapitán Jordan Henderson, jenže jeho branku nakonec kvůli milimetrovému ofsajdu zastavil videorozhodčí.

Merseyside derby patří mezi nejvyhrocenější anglická klání, poprvé se v tomto ročníku však konalo za nezvyklých podmínek. Na Goodinson Park nesměli fanoušci, postavení obou mužstev z Liverpoolu navíc byla diametrálně jiná než v předšelých ročnících. Premier League nečekaně vede Everton Carla Ancelottiho, zatímco úřadující mistr z Anfield Road se zotavuje z vysokého debaklu v Aston Ville.

I proto svěřenci Jurgena Kloppa vlétli do utkání jako znovuzrození a odměnou jim byla úvodní branka. Po třech minutách Andrew Robertson obešel pravého beka Evertonu Colemana a naservíroval gól Sadio Manému, který otevřel skóre. Už po šesti minutách mohl Liverpool vést o dvě branky. Po centru Fabihna se dostal před Jordana Pickforda sám Virgil Van Dijk, anglický reprezentační golman ho však ostře sestřelil. Penalta se však nakonec kvůli ofsajdovému postavení nepískala, Van Dijk se navíc zranil a po chvíli musel střídat.

Ve 20. minutě se pak prosadili Toffies. Po rohovém kopu nové posily Evertonu Jamese Rodrigueze si na vysoký oblouček naskočil stoper Michael Keane a vyrovnal stav utkání. Liverpool přesto nadále tlačil, z přímého kopu pálil po přistrčení Hendersona Trent Alexander-Arnold, ale Pickford jeho šanci vytlačil na roh.

Tempo utkání neopadlo ani ve druhém dějství, jen přibyla i agresivita. Do vážné šance se dostal v 60. minutě po centru Jamése Rodrigueze Richardlison, jeho hlavička však jen orazítkovala levou tyč Adrianovy branky. O deset minut později se však opět radovali hosté, obránce Yerry Mina špatně odvrátil centru do pokutového území a naservíroval Mohamedu Salahovi gól. Liverpool mohl vedení ještě navýšit, skvěle chytající Pickford však jasnému gólu Alexandra-Arnolda zabránil.

A tak přišlo vyrovnání. Po centru Lucase Digneho se v 81. minutě prosadil Dominic Calvert-Lewin. Bojovné utkání přineslo v závěru i červenou kartu, Richardlison se ostře opřel loktem do obličeje Sadia Maného a Michael Oliver neměl na výběr. Svěřenci Jurgena Kloppa mohli slavit ještě v nastavení, Jordan Henderson doplatil na ofsajdové postevaní asistujícího Maného (na obrázku). Everton tak zůstává na prvním místě, Liverpool na něj ztrácí tři body.