Výhra, ale nespokojenost. Kouč Šilhavý okomentoval vítězství nad Běloruskem

Fanoušci očekávali vysoký gólový účet, přesto českým reprezentantům proti Bělorusku zvlhnul pomyslný střelecký prach. Svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého se v ofenzivě trápili, přesto po gólech Patrika Schicka a Adama Hložka získali tři body.

i Zdroj fotografie: Reuters

Hned čtyři nucené změny v sestavě musel před utkáním hraném v ruské Kazani provést trenér Jaroslav Šilhavý. Do druhé půle navíc nenastoupil útočník anglického Burnley Matěj Vydra. „Odstoupil kvůli zranění, byla to vynucená změna. Není jisté, zda bychom to jinak přeskupili hned o přestávce. Měli jsme více variant,“ prohlásil Šilhavý s odkazem na nespokojenost s výkonem svých svěřenců v první půli.

Ztráceli jsme jednoduché míče na hranici pokutového území soupeře a tím pádem oni mohli chodit do protiútoků, což bylo nebezpečné, ale obrana to vše zvládla. Po přeskupení sestavy v druhém poločase jsme byli kompaktnější a mohli jsme přidat i více branek. Vítězství 2:0 ale bereme,“ prohlásil na tiskové konferenci zkušený kouč podle kterého předvedli Bělorusové podobný výkon jako před několika týdny v Ostravě.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jen tentokrát hráli ještě více na brejky a byli trochu nebezpeční, ale naštěstí pro nás nedokázali žádný brejk dotáhnout do konce. Jak jsem řekl, buď to obrana zvládla nebo ztratili míč,“ dodal a chválil zejména útočníka Patrika Schicka, který si připsal gól a asistenci. „Bylo vidět, že z Patrika mají respekt už hráči Walesu a hodně si na něj dávali pozor. Jsem rád, že se tentokrát s Běloruskem prosadil,“ pokračuje.

Očekává se to od něj a já věřím, že v tom bude pokračovat i nadále. Patrik je pořád ještě mladý kluk. Podařil se mu evropský šampionát, jeho jméno se skloňuje s mnoha kluby. Hodně záleží na jeho zdravotním stavu, ale je to skvělý útočník a má veliký talent. Uvidíme, kam ho budoucnost zavede,“ míní a stále doufá, že Češi nakonec získají druhou příčku v aktuální tabulce své kvalifikační skupiny na mistrovství světa.

Češi zatím drží druhou příčku o skóre nad třetím Walesem, který má však o zápas méně a čekají jej souboje s Běloruskem a Belgií. Svěřenci Jaroslava Šilhavého zakončí svůj kvalifikační turnus v listopadu proti Estonsku. „Věříme v druhé místo, i když to nemáme ve svých rukou. Doufáme, že zvládneme domácí zápas a musíme věřit v zaváhání Walesu,“ prohlásil devětapadesátiletý trenér.