Vyhazov smskou? Zpráva do datové schránky je nový level. Klub má z ostudy kabát, fanoušci nechápou

KOMENTÁŘ: Oznámit trenérovi, že končí, lze mnoha způsoby. Poslat mu zprávu s výpovědí do datové schránky? To česká liga zažila poprvé.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Představte si, že vám v autě pípne na mobilu smska od majitele klubu se zprávou: „Zítra už nechoď.“ Podobný scénář již český fotbal zažil. Sparta se v roce 2005 podobným způsobem rozloučila s Karlem Poborským. Ostatně Letenským se „povedl“ i další pikantní vyhazov. Asistentovi trenéra Horstu Sieglovi doručil kurýr výpověď na Štědrý den. A co je to tentokrát?

SMS? Nová doba!

Jak napovídá nadpis, realizační tým prvoligového klubu se měl o tom, že s ním již vedení nadále nepočítá, dozvědět prostřednictvím zprávy do datové schránky. Šokující informaci přinesl server Infotbal a Radiožurnálu ji potvrdil asistent Pavel Medynský. Fortuna liga sice zažívá boom, bahýnko v českém fotbalovém rybníčku ale evidentně zůstává. Někdo tady jede bomby. Příště už asi dojde na poštovní holuby nebo přízračnou doručovací sovu Harryho Pottera… A o který klub se jedná? Zkuste hádat.

iZdroj fotografie: FK Teplice

O tom, že trenér Marek Kulič nemá v Mladé Boleslavi pevnou pozici, média psala již v závěru podzimní části. Při pohledu na výsledky z listopadu a prosince se není moc co divit. Čtyři body ze sedmi ligových zápasů a k tomu vyřazení z MOL Cupu… Na to, jakým disponují Středočeši kádrem, jde o hodně mizernou bilanci. Na druhou stranu sedmá pozice po podzimu, bod za pátou Olomoucí, není zdaleka žádnou katastrofou.

Jednání na úrovni, to nemohu říct

Slovy klasika: Způsob, jakým se Marek Kulič a jeho asistenti měli dozvědět o konci na lavičce Mladé Boleslavi, zdá se mi poněkud nešťastným. Vedení Mladé Boleslavi schytává na sociálních sítích kritiku a posměch ze všech stran. „Hustokrutopřísný…,“ napsal na Twitter televizní komentátor Petr Svěcený. Ano, jednání na úrovni vypadá úplně jinak.

Co si myslíte o způsobu vyhazovu Marka Kuliče?

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články