Vydrží Solksjaer do konce sezóny? Na United prší kritika

Foto: bleacherreport.com

Trápení Manchesteru United jakoby nebralo konce. Fotbalisté slavného anglického klubu z posledních dvou ligových zápasů odešli bodově naprázdno a budou mít co dělat, aby se udrželi mezi nejlepší pěticí týmů Premier League. V médiích se už samozřejmě začaly objevovat spekulace, zda-li z nelichotivých výsledků vyvodí vedení nějaké důsledky. Otazníky visí především na budoucností trenéra Ole Gunnara Solskjaera, jehož odborníci tipují jako horkého kandidáta na první jarní vyhazov.

Fanoušci své ikony při poslední porážce vypískali

Ačkoli u nás fotbalové soutěže odpočívají v zimním spánku, v Anglii jede zápasový kolotoč na plné obrátky. Některé kluby jako Liverpool se s chladným obdobím popasovali na výbornou, jiné naopak ostudně propadávají. Manchester United má za sebou tři porážky z pěti posledních utkání. V neděli podlehl 0:2 právě Liverpoolu a během středečního odpoledne nezvládl duel s výrazně slabším Burnley. Fanouškům United dochází trpělivost a své ikony včetně Ole Gunnara Solskjaera vypískali.

Servítky si nebrali ani hosté televizního pořadu Match of the Day, kteří odhadují, že dny současného hlavního kouče jsou nadobro sečteny. Někdejší obránce Arsenalu Martin Keown například prohlásil:

„Myslím, že Ole Gunnar Solksjaer nevydrží do konce sezony. Vím, že lidé říkají, že by měl dostat víc času a prostoru k práci, ale tohle je Manchester United, velkoklub. Ten si prostě nemůže dovolit prohrávat s týmy, jako je Burnley.“

Keownovi vzápětí přitakal i Peter Crouch, jenž většinu své kariéry profesionálního fotbalisty prožil v barvách Tottenhamu Hotspurs. Ve svém hodnocení Manchesteru United však neváhal zajít ještě dál. Uvedl, že dle jeho názoru má klub nejhorší tým a výsledky za posledních třicet let:

„Nevím, co si o hráčích a realizačním týmu United vlastně myslet. Většina fotbalistů, které za posledních pět let přivedli do svých řad, se postupně zhoršovala a nakonec zapadla do slabšího průměru. Mají nejhorší tým za posledních třicet let.“

Faktor Alexe Fergusona prostě chybí

Když se s Manchesterem United rozloučil dlouholetý manažer Alex Ferguson, klub jakoby lusknutím prstů ztratil veškeré kouzlo z let minulých. Na postu lodivoda neuspěl ani slavný José Mourinho, od jehož osobnosti si fanoušci hodně slibovali. Ani Ole Gunnar Solskjaer se nestal tím spasitelem, na kterého jej většina příznivci v začátcích pasovala. Norského kouče se každopádně zastal Phil Neville, jenž v United strávil podstatnou část kariéry a proto tamní prostředí dobře zná:

„Podle mého názoru by s ním vedení mělo mít trpělivost. Pracuje s poměrně úzkým kádrem a nezkušenými fotbalisty, které táhnou dolů příliš velká očekávání. Aby zachránili probíhající sezonu, potřebují teď v zimě přivést minimálně dva ostřílené hráče.“

Foto: bleacherreport.com