Vycházející hvězda. Martin Ødegaard je blízko návratu do Realu Madrid

Foto: thesun.co.uk

V útlém věku byl mnohými považován za jednoho z nejtalentovanějších fotbalistů na světě. Po přestupu do jednoho z nejslavnějších klubů světa se ovšem zdálo, že svůj potenciál nikdy nedokáže rozvinout naplno. Nyní je ale všechno jinak! Norský ofenzivní záložník Martin Ødegaard se v Realu Sociedad rozehrál do parádní formy a pokud si aktuální herní fazónu udrží, není vyloučené, že po něm sáhne slavný Real Madrid, jemuž fotbalista stále patří, jenže dosud se „toulal“ pouze po hostováních. Potvrdí se zákulisní spekulace a začne se Ødegaardova kariéra konečně blížit úvodním domněnkám?

Příběh Martina Ødegaarda zná snad každý, připomeňme si jej

Martin Ødegaard prošel mládežnickými kategoriemi norského Strømsgodset IF a posléze se vypracoval dokonce do tamního A týmu. Během dvou let na sebe upoutal pozornost mnoha zahraničních velkoklubů. V jednu chvíli kolem něj kroužily kluby jako anglický Liverpool, Manchester City, německý Bayern Mnichov a samozřejmě také španělský Real Madrid. Šestnáctiletý mladík se rázem ocitl v kolotoči velkého fotbalu, zatrénoval si na všech prestižních stadionech zmíněných celků a vzápětí si mohl vybrat, které zázemí mu nejvíce přirostlo k srdci.

Zázračný chlapec, který vyrůstal ve městě se 60 tisíci obyvatel, se nakonec rozhodl pro Real Madrid, který jej 15. ledna 2015 představil v bílém dresu novinářů jako hráče budoucnosti. V následujících týdnech začal Ødegaard trénovat s fotbalovými ikonami Bílého baletu a o víkendech získala zápasovou praxi s tamní rezervou. Jeho vzestup ovšem ztroskotal na trenéru Carlu Ancelottim, který jej na hřiště nehodlal pustit, jelikož si jej sám nevybral. Po naléhání majitele klubu nakonec svolil, aby Ødegaard odehrál dva zápasy za A tým, jenže tímto marketingovým tahem fotbalistova sága v madridském klubu prozatím skončila.

Ødegaard musel odejít na hostování do Francie

Ačkoli se Ødegaard stal nejmladším hráčem v historii Realu Madrid, který se objevil v dresu A týmu, musel se nakonec spokojit s hostováním. Klub jej poslal do francouzského Vitesse, kde kreativní záložník odehrál 35 zápasů, nastřílel devět branek a k tomu přidal 12 gólových asistencí. Svými výkony zaujal, nikoli však dostatečně. Během tohoto léta se navrátil do Španělska, ale místo v sestavě pro něj nenašel ani nový trenér Realu Zinedine Zidane. Dlouho se tedy na Santiago Bernabeu neohřál a odešel na další hostování, tentokrát však o něco blíž.

V barvách Realu Sociedad zatím naskočil do všech sedmi úvodních zápasů a jasně dokázal, že neměl být pouze reklamním prostředkem. Dokázal vsítit dvě branky a další dvě připravil. V posledním utkání Alavésem předvedl naprosto neskutečnou akci, za níž by se nemuseli stydět ani fotbalisté jako Xavi nebo Iniesta. Protihráči nejprve sebral balón, poté dalšímu z nich nasadil jesličky a následně poslal přihrávku mezi čtyřmi bránícími hráči, po které navíc padla branka.

Geniální výkony Martina Ødegaarda neunikly španělským médiím a samozřejmě také Realu Madrid, který se určitě dme pýchou, že tento klenot stále patří po jeho střechu. Není tedy vyloučené, že pokud bude dvacetiletý Nor předvádět i nadále podobné „parádičky“, může jeho hostování v Realu Sociedad předčasně skončit a klub si jej stáhne zpátky. A přesně takové příběhy diváci milují.

Foto: thesun.co.uk