Vrbův návrat do Plzně nevyšel. Sparta třikrát inkasovala a na čelo ztrácí

Plzeňská Viktoria má za sebou náročné období, přesto zažívá výraznou vzpruhu. Po vypadnutí z evropských pohárů a prohře s nováčkem z Hradce Králové totiž ve vyprodaných Štruncových sadech po skvělém výkonu vyzrála na pražskou Spartu a jde do čela tabulky.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzen

Západočeši byli od úvodního hvizdu aktivnější a po zásluze šli do vedení. Jean David-Beaguel se dostal v pokutovém území k odraženému míči a technickou ranou otevřel skóre. Viktoriány úvodní branka nabudila a o tři minuty později mohli jít do dvoubrankového vedení, ránu Jana Sýkory však dokázal hostující gólman Florin Nita vytěsnit. Přesto Sparta po půlhodině kapitulovala podruhé.

Do samostatného úniku se dostal křídelník Jhon Mosquera a sám před Nitou nezaváhal. Letenští dokázali čtyři minuty před poločasem snížit na rozdíl jediné branky. David Moberg Karlsson se dostal v pokutovému území k přesné přihrávce a pohodlně zakončil k pravé tyči. Sparta vstoupila do druhého poločasu lépe, přesto skórovali opět domácí. Štruncovy sady rozjásal v 56. minutě Jan Sýkora, který se po přihrávce do dobré pozice nemýlil.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Sparta dokázala snížit až v závěru, kdy se k odraženému míči dostal střídající útočník Václav Drchal. Šesté vítězství v letošní sezóně přesto slaví po vítězství 3:2 Viktoriáni, kteří se vyhoupnuli do čela tabulky. Sparta ztrácí na první příčku dva body. „Sehráli jsme velmi dobré utkání, vyhráli jsme a porazit Spartu se vždycky počítá! Škoda neproměněných šancí, závěr by nemusel být tak napínavý, ale hráči předvedli maximum – dřeli, makali, dali jsme tři nádherné branky, byla fantastická atmosféra. Super večer,“ prohlásil po utkání trenér Plzně Michal Bílek.

Vyhráli jsme proti Spartě, která vyhlásila boj o titul, je to nesmírně cenné. Znovu jsme se přesvědčili, že jsme s těmito týmy schopni odehrát dobré zápasy, a dokonce je i porazit. Je to určitě povzbuzující pro nás pro všechny. Utkání jsme zvládli po všech stránkách. Mělo to tempo, mělo to energii, hráli jsme aktivně, dali jsme tři nádherné branky a měli jsme i další závary. Ano, byl to nejlepší zápas,“ dodal.

Poprvé od svého přestupu nastoupil před domácími fanoušky navrátilec Jan Sýkora, který vítěznou brankou rozhodnul utkání. „Hrozně cenné vítězství. Jsem velmi šťastný, že jsme to zvládli. Hráli jsme jako tým a ukázali sílu, jakou máme. Byl jsem na zápas hrozně natěšený. Přišlo tolik lidí, měl jsem tu rodinu. Chtěl jsem se prostě ukázat a vyšlo to skvěle. Nejvíce mě těší, že jsem pomohl týmu, od toho jsem na hřišti byl,“ zakončil pro klubový web.

Zdroj: fcviktoria.cz, transfermarkt.com, onlajny.com