Nikdo by se nedivil, kdyby zápas skončil 6:6, prohlásil Vrba po skalpu Slovácka. Co bude vyčítat Čvančarovi?

Pražská Sparta upevnila svůj náskok na třetí příčce a nevzdává boj o mistrovský titul. Přesto si trenér Pavel Vrba po vítězství nad Slováckem neopustil kritiku do vlastních řad.

i Zdroj fotografie: Reuters

Stý ligový zápas Adama Hložka vyšel pražské Spartě parádně. Diváci na Letné se poprvé dočkali branky ve 33. minutě, kdy se po centru Dočkala prosadil Hancko. Slovácko vyrovnalo o devět minut později zásluhou Daniela Holzera. Přesto do šaten odcházeli šťastněji domácí. Ve 44. minutě jim totiž vrátil vedení skvěle hrající Bořek Dočkal. Pojišťující třetí branku z pohledu domácích přidal ve 73. minutě Hložek a zpečetil vítězství 3:1.

Dneska byl zápas hodně atraktivní. Obě mužstva myslela hlavně na útok. Kdyby zápas skončil 6:6, nikdo by se asi nedivil,“ uvedl po utkání trenér Sparty Pavel Vrba. „Stoprocentních šancí na obou stranách bylo hodně. To se málokdy vidí. Nevím, jestli to bylo po chybách mužstev nebo naopak schopností soupeřů. To už si zvažte vy. Pro diváka to byl atraktivní zápas,“ hodnotil osmapadesátiletý trenér.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Ten musel opět přihlížet chybám své jedničky na hrotu útoku Tomáše Čvančary, který místo přihrávky do prázdné brány dvakrát zvolil střelu. „Určitě mu to budu vyčítat. Slovácko mělo také dvě situace, kdy z malého vápna nedali gól. Mohli nás potrestat za nedůraz v pokutovém území. Čvančara měl ty situace taky,“ pokračuje bývalý kouč Viktorie Plzeň, národního týmu nebo Ludogorce Razgrad.

Sto startů Hložka? Ukazuje to výjimečnost

Když budu konkrétní, Čvančara určitě z těch dvou šancí musí dát minimálně jeden gól. To byly stoprocentní gólové příležitosti. Když se to nedá, klepeme se, než skončí zápas,“ podtrhuje Vrba, který zároveň okomentoval stý start devatenáctiletého Adama Hložka v lize. „Ukazuje to na jeho výjimečnost. Je to hráč, kterých v Česku moc není. On to hlavně v těch zápasech také potvrzuje. Věříme mu, že je schopen mužstvu pomoct. Je to hráč, na kterém i v tomto věku stavíme a který je pro Spartu strašně důležitý,“ míní zkušený stratég.

Ligový start v číslem 101 si může Adam Hložek připsat již ve středu, Sparta totiž míří do Olomouce.