Vrba otevřeně: Vyhazov ze Zlína? Problém s tím nemám. Plakat nebudu

Sedmá porážka v ročníku, poslední místo a zápis do historických statistik. Krize fotbalového Zlína se prohlubuje. Kdo ji odnese?

i Zdroj fotografie: FC Trinity Zlín
                   

Další ligové kolo, další debakl. Fotbalový Zlín prochází nevídanou krizí, která vrcholí v posledních dvou ligových kolech. Svěřenci trenéra Pavla Vrby nejprve podlehli plzeňské Viktorii 1:7, naposledy prohráli s Baníkem Ostrava 1:5. Zapsali se tak do historických statistik tuzemské samostatné nejvyšší soutěže: žádný z celků totiž neinkasoval ve dvou po sobě jdoucích utkáních dvanáct či více branek.

Jsou to pro mě dvě rány,“ přiznal na tiskové konferenci po utkání trenér Pavel Vrba, který dříve oba soupeře jako hlavní kouč vedl. „Z mého pohledu jsme v obou dvou zápasech zaslouženě prohráli. Jestli výsledky odpovídají přímo předvedené hře je otázka, ale naše defenzivní činnost je doopravdy špatná a jak Plzeň, tak Baník toho dokázali využít a potrestali nás,“ kroutil hlavou. Na vině však podle něj nejsou jen obránci, pod 24 inkasovaných branek po devíti kolech se podepsalo celé mužstvo.

iZdroj fotografie: FC Trinity Zlín

Není to jen o obráncích, ale i o středových hráčích a útočnících. Někteří hráči v některých situacích nepříliš důsledně bránili a toho pak tyhle týmy dokážou využít,“ dodal Vrba, který v aktuálním ročníku bojuje s malou šířkou kádru. Jak sám přiznal rád by měl v kádru kvalitní individuality, přesto obdobní hráči nejsou v současné době pro poslední celek tabulky k dispozici. „I já bych rád trénoval třeba nějaké jiné hráče a další do týmu dovedl, ale vycházím z toho, jaké máme možnosti a jací hráči ve Zlíně jsou, to je realita,“ zdůraznil.

Vrba: Vyhazov? Plakat kvůli tomu určitě nebudu

Když jsem viděl, kdo v Baníku sedí na lavičce… Myslím si, že takových pět hráčů z jejich lavičky by u nás hráli v základu. Někdo má zkrátka nějaké možnosti, někdo má jiné možnosti. Tak to je,“ uvedl devětapadesátiletý stratég. Po druhé vysoké porážce v řadě se ve fotbalových kuloárech spekuluje o jeho možném odchodu ze Zlína, sám Vrba otevřeně přiznává, že situace je složitá. Vyhazovu se přesto nebojí.

Nevím, jaká bude. Situace je složitá, výsledky nejsou, vedení klubu musí rozhodnout, co se bude nebo nebude dít. Pokud se rozhodne, že chce něco změnit a bude to o mně, tak se tak rozhodne a bude to vyřešeno. Já s tím zase tak velký problém nemám. Plakat kvůli tomu určitě nebudu,“ nastínil smířlivě trojnásobný vítěz české ligy v roli trenéra. Klíčem k záchraně však podle něj nejsou výsledky ze zápasů proti Plzni nebo Ostravě.

Víme, že na soupeře jako Baník nemáme

Rozhodovat se podle Vrby bude v utkáních týmů ze druhé poloviny tabulky. „My víme, že na soupeře jako Slavia nebo Baník nemáme. Čekají nás zápasy s jiným typem mužstev tak, jako a Teplicemi doma, které nám ukážou. Ukážou to, jestli máme na to v lize být. Spousta mužstev bude prohrávat se Slavií, Spartou, Baníkem a podobnými mužstvy. Rozhodnou jiné zápasy,“ zakončil Vrba, jehož svěřence čekají v nadcházejících kolech zápasy s Českými Budějovicemi, pražskými Bohemians, Mladou Boleslaví, Olomoucí a Pardubicemi.

Vydrží Pavel Vrba na lavičce Zlína do konce sezóny nebo bude odvolán?

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články