Vrba mě používá způsobem, který se mi líbí. Máme stejný pohled, prohlásil Karlsson po hattricku

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

5 gólů ve dvou utkáních. Švédský útočník David Moberg Karlsson je novým sparťanským kouče Pavlem Vrbou takřka k nezastavení a hattrickem dopomohl i k poslednímu vítězství proti Karviné. „Pořád děláme chyby, určitě to nebyl ideální zápas. Ale vyhráli jsme 4:3 a musí být za takové vítězství šťastní,“ prohlásil šestadvacetiletý Švéd pro klubový web.

Jak sám přiznal, ještě v týdnu měl zdravotní potíže, nakonec po dohodě s koučem Pavlem Vrbou však přesto nastoupil. „Před zápasem bych vám to neřekl, nechci si stěžovat. Ale měl jsem problémy s krkem, netrénoval jsem celý týden. Trenér chtěl, abych i tak hrál a já udělal maximum proto, abych ho potěšil. Chtěl jsem mu oplatit to, že ve mně prokazuje důvěru. Byl to pravdu těžký týden, ale završil ho takový zápas, takže jsem spokojený,“ uvedl pro sparta.cz.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Formu posledních týdnů demonstruje i fakt, že stejný počet branek, který Karlsson nasázel proti Karviné a Olomouci vstřelil za téměř dvanáct měsíců pod předchozím koučem Václavem Kotalem. „Je to určitě kombinace víc faktorů,“ pokračuje pro klubový web. „Trenér mě používá způsobem, který se mi líbí. Hraje mě tak, jak bych si to představoval, máme myslím stejný pohled na to, jak můžu být přínosem pro mužstvo,“ tuší.

„Ví, že jsem dobrý hráč, dodává mi sebevědomí a mluví se mnou pozitivně,“ ví. Přiznává však, že k prvnímu hattricku v kariéře mu velkou měrou dopomohly i přesné pasy Filipa Součka a Bořka Dočkala. „Nejde ale samozřejmě jen o mě, dostal jsem nádherné přihrávky od Dočkyho a Suka. Myslím, že trenérovi se bude dařit. Je samozřejmě ještě brzo to hodnotit, ale líbí se mi jeho myšlení,“ zakončil pro sparta.cz.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Rodáka ze švédského Mariestadu chválí i kouč Pavel Vrba. „U těchto hráčů je to vždycky o tom, že pokud dokážou na sto procent využít své výhody a táhnou mužstvo, jako se to teď daří Karlssonovi, tak potom netlačíte, aby byli důslednější v jiných věcech. Na světě je spousta hráčů, kteří jsou výjimeční v útočné fázi a v defenzívě nejsou stoprocentní,“ pokračuje bývalý kouč Viktorie Plzeň, bulharského Razgradu nebo národního týmu pro klubový web.

„Samozřejmě nám pomáhá k výsledkům, které ve dvou zápasech máme a je to obrovská výhoda. Není důvod, abychom něco měnili, pokud to tak bude. Ono se to projevuje i na tréninku, nejen v zápasech. On i na tréninku ukazuje svou individuální kvalitu co se týká ofenzivy. To je přesně ten hráč, který potom baví diváky. Není potom důvod něco měnit,“ zakončuje Vrba pro sparta.cz.