Vrátí se zraněný anglický kapitán Harry Kane do hry? Nikdo nemůže nahradit jeho kvalitu, tuší Gary Neville

Po utkání s Íránem skončil kapitán Anglie Harry Kane na marodce. Fanoušci Albionu se nyní modlí, aby zranění jeho kotníku nebylo vážné.

i Zdroj fotografie: Depositphotos

Anglie vstoupila do mistrovství světa suverénní výhrou 6:2 nad Íránem. Kapitán Harry Kane si ale ze zápasu odnesl zranění kotníku. Ve 48. minutě ho fauloval Morteza Pouraliganji a padajícímu útočníkovi navíc kotník přilehl. Hvězda Tottenhamu chtěla i přes bolest v utkání pokračovat. Když se na to dívám pohledem trenéra, říkám si, že ten kluk měl v minulosti problémy s kotníky. Hrál dál, nebyl v pořádku. Myslím si, že měl hned střídat,“ prohlásil Graeme Souness, který v minulosti trénoval Liverpool, Newcastle, Blackburn, Southampton nebo například Benfiku.

Zranění není vážné

Ze hřiště šel Harry Kane až v 75. minutě. Ke kanonádě přispěl dvěma asistencemi. „S tím kotníkem běhal 27 minut. Někteří hráči se potřebují zachránit sami před sebou,“ dodal Souness. Útočník Tottenhamu se ve středu podrobil vyšetření a realizační tým anglické reprezentace se domnívá, že neutrpěl vážnější zranění. Minimálně jeho start v pátečním duelu s USA je ale nejistý. Bývalý anglický reprezentant Gary Neville je znepokojen vyhlídkou, že Anglie nastoupí bez své hvězdy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Mám z toho obavy. Přímo za něj neexistuje náhrada. Nikdo nemůže nahradit jeho kvalitu. [Callum] Wilson a [Marcus] Rashford jsou dobří, když je vzadu prostor. Pokud ale hrají proti hluboké obraně, mají problém být zády k brance, nemají stejnou kvalitu,“ cituje Garyho Nevilla DailyMail. Pokud Harry Kane vynechá střetnutí s USA nebo dokonce další zápasy, Graeme Souness se domnívá, že vina bude ležet na bedrech Garetha Southgata, protože kapitána nevystřídal dříve.

Pomáhá i osobní fyzioterapeut

„Viděli jsme, co Kane v posledních letech na turnajích dokázal. Jeho asistence jsou stejně dobré jako jeho góly. Byl by to velký problém ve vůdcovství a v kvalitě. Až se střetnou se silnými týmy, nejsem si jistý, kdo jiný než Harry Kane bude dávat góly,“ poznamenal Gary Neville. Kotník anglického kapitána pomáhá dát dohromady i Alejandro Elorriaga Claraco, specialista na sportovní medicínu. Harry Kane s ním soukromě spolupracuje poslední tři roky.