Vrátí se Matěj Vydra do Baníku? Trenér Hapal nastínil okolnosti

V ostravském Baníku započal svou bohatou kariéru, fanoušci si jej zamilovali. Je ve hře návrat Matěje Vydry do barev slezského klubu?

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Ač v Ostravě strávil jen půlrok, pro řadu fanoušků Baníku je jedním z nejlepších hráčů, který kdy oblékal dres jejich mužstva. Dnes jednatřicetiletý útočník Matěj Vydra se ve slezském klubu mihnul v lednu 2010 po přestupu z Jihlavy. O několik měsíců později zamířil za více než 100 milionů korun do italského Udine. Na své první velké angažmá nezapomněl a několikrát v minulosti zmiňoval, že Baníku a jeho fanouškům přeje úspěchy.

Není proto divu, že v souvislosti s jeho herním vytížením ve Štruncových sadech se začalo spekulovat o možném návratu do Ostravy. Vydra v Plzni působí druhým rokem a ač má za sebou skvělé renomé, zatím si musel pod trenérem Miroslavem Koubkem zvykat spíše na roli střídajícího hráče. Bývalý reprezentant tak dosud odehrál v lize jen 228 minut, v nichž vstřelil jedinou branku. Postupně se však probojovává do základní sestavy.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Možnost získání bývalého hráče Burnley, Derby, Watfordu, Readingu, West Bromu či Clubu Bruggy je přesto podle trenéra Baníku Pavla Hapala nereálná. „Ne, myslím si, že jsme o tomhle hráči nepřemýšleli nebo o něm momentálně nepřemýšlíme,“ prohlásil pro klubový web. Vydra je podle něj pro slezský klub stále nedostupným zbožím. „Myslím si, že by to momentálně nebylo vůbec dostupné ze strany Plzně,“ zdůraznil.

Hapal: Věřím, že se trio útočníků rozstřílí

Baník má však podle něj vytipovaná jiná ofenzivní esa. „Samozřejmě máme vytipované určité hráče do ofenzivy, ale i hrotového útočníka. Ale o Matěji Vydrovi jsme neuvažovali a ani neuvažujeme. I když je to bezpochyby velmi kvalitní hráč,“ prohlásil na adresu spekulací. V rozhovoru navíc sám přiznal, že Slezané mají aktuálně k dispozici řadu ofenzivních hráčů, kteří by měli v nadcházejících týdnech své výkony rozvíjet a dostávat se do formy.

Abdullahi Tanko je jeden z nejžádanějších útočníků v celé lize. Vstřelil nám už pět branek, má nějaké asistence. Od Filipa Kubaly, Ladislava Almásiho a Jiřího Klímy samozřejmě očekáváme, že jej budou následovat. Věřím, že se v brzké době všichni rozstřílí, a i oni pomohou Baníku k vyšším příčkám,“ dodal Hapal před nadcházejícím ligovým kolem. V něm Ostravu čeká duel proti Teplicím, posléze se utká s Jabloncem.

Měl by se Matěj Vydra v závěru kariéry vrátit zpět do Ostravy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články