Vladimír Darida otevřeně promluvil o konci v reprezentaci. Spekulace mě mrzí, Coufal mě přemlouval, přiznal

i Zdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace
                   

V dresu národního týmu zažil tři evropské šampionáty a se lvíčkem na prsou nastoupil do sedmi desítek utkání. Přesto se kreativní středopolař Vladimír Darida rozhodnul po letním Mistrovství Evropy svou reprezentační kariéru ukončit a čtvrtfinálová porážka s Dánskem byla jeho posledním vystoupením. Jak nyní otevřeně přiznal pro podcast Bodlo, samotné rozhodnutí měl v plánu dlouhodobě.

Bylo to nečekané pro hodně lidí, ale pro mě osobně a pro mou rodinu ne,“ uvedl dnes jednatřicetiletý záložník. „Přemýšlel jsem nad tím hodně dlouho a to rozhodnutí jsem měl v hlavě déle, možná i rok. Původně jsem chtěl skončit v roce 2020, ale tím, že se vše posunulo o rok, tak jsem měl čas dál přemýšlet. Ale čím víc se blížilo EURO, tím víc jsem byl rozhodnutý, že je to moje poslední mistrovství,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Odchovanec plzeňského fotbalu, který v dresu tamní Viktorie slavil i dva mistrovské tituly, přesto doufal v ještě lepší závěr. „Mrzelo mě to, že jsme vypadli, ač se nám ten šampionát povedl. Tam by to třeba bylo ještě hezčí,“ dodal s tím, že po utkání s Dány měl proslov v kabině, kde ukončení reprezentační kariéry oznámil spoluhráčů. „Poděkoval jsem jim za každý sraz, trénink, zápas, vždy jsem si to s nimi užíval. Ty reprezentační kabina i zápasy byly úžasné,“ míní.

Reakce údajně podle Daridy byly smíšené. „Hodně hráčů bylo překvapených a došlo u některých i na slzy. Ještě večer jsem se s klukama mohl rozloučit a tam mě někteří přemlouvali. Nejvíc asi Cuf (Vladimír Coufal pozn. red.) jestli to není brzo a jestli opravdu. Ale nedal jsem se, jak jsem chtěl, tak to je,“ doplňuje s úsměvem dlouholetá opora německé Herty Berlín, která působila i v dresu Freiburgu.

iZdroj fotografie: Reuters

Darida reagoval i na řadu spekulací, které se po jeho odchodu vyrojily. „Já můžu všechny s klidem vyvrátit. Mě to i trošku mrzelo, protože jsem se snažil na Instagramu popsat opravdový důvod, proč jsem skončil, a nakonec došlo stejně došlo k nějakým spekulacím o tom, že jsme se hádali o peníze, prémie, že jsem byl naštvaný, protože jsem nehrál. Zaslechl jsem i že jsem měl problém s trenérem, ale to není pravda,“ doplňuje.

Opravdovým důvodem je podle něj rodina. „Jako fotbalista jsem celý život na cestách, jsem mimo rodinu, mimo domov. Teď mám dvou a půl letého syna chci se mu věnovat co nejvíc a ta reprezentace bere hodně času. Každý sraz je 10 dní, kdy nejsme v osobním kontaktu. To je ten jediný důvod,“ zakončil pro podcast Bodlo.

Zdroj: Bodlo

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Řidič zíral tupě před sebe, přesto neviděl semafory s červenou. Nehoda byla nevyhnutelná
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kuriózní trable světového zbrojního průmyslu. Co vše zbrojařům hatí plány a za co vlády vyhazují peníze?
Události247.cz
Události247.cz
Putin: Západ využívá Ukrajince k jedinému účelu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověký artefakt vyjevil dávnou tajnou zprávu. Objevila se díky staletí starému principu „kouzelného zrcadla“