Vladimír Darida otevřeně promluvil o konci v reprezentaci. Spekulace mě mrzí, Coufal mě přemlouval, přiznal - SportyŽivě

Vladimír Darida otevřeně promluvil o konci v reprezentaci. Spekulace mě mrzí, Coufal mě přemlouval, přiznal

i Zdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace
                   

V dresu národního týmu zažil tři evropské šampionáty a se lvíčkem na prsou nastoupil do sedmi desítek utkání. Přesto se kreativní středopolař Vladimír Darida rozhodnul po letním Mistrovství Evropy svou reprezentační kariéru ukončit a čtvrtfinálová porážka s Dánskem byla jeho posledním vystoupením. Jak nyní otevřeně přiznal pro podcast Bodlo, samotné rozhodnutí měl v plánu dlouhodobě.
Bylo to nečekané pro hodně lidí, ale pro mě osobně a pro mou rodinu ne,“ uvedl dnes jednatřicetiletý záložník. „Přemýšlel jsem nad tím hodně dlouho a to rozhodnutí jsem měl v hlavě déle, možná i rok. Původně jsem chtěl skončit v roce 2020, ale tím, že se vše posunulo o rok, tak jsem měl čas dál přemýšlet. Ale čím víc se blížilo EURO, tím víc jsem byl rozhodnutý, že je to moje poslední mistrovství,“ pokračuje.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Odchovanec plzeňského fotbalu, který v dresu tamní Viktorie slavil i dva mistrovské tituly, přesto doufal v ještě lepší závěr. „Mrzelo mě to, že jsme vypadli, ač se nám ten šampionát povedl. Tam by to třeba bylo ještě hezčí,“ dodal s tím, že po utkání s Dány měl proslov v kabině, kde ukončení reprezentační kariéry oznámil spoluhráčů. „Poděkoval jsem jim za každý sraz, trénink, zápas, vždy jsem si to s nimi užíval. Ty reprezentační kabina i zápasy byly úžasné,“ míní.

Reakce údajně podle Daridy byly smíšené. „Hodně hráčů bylo překvapených a došlo u některých i na slzy. Ještě večer jsem se s klukama mohl rozloučit a tam mě někteří přemlouvali. Nejvíc asi Cuf (Vladimír Coufal pozn. red.) jestli to není brzo a jestli opravdu. Ale nedal jsem se, jak jsem chtěl, tak to je,“ doplňuje s úsměvem dlouholetá opora německé Herty Berlín, která působila i v dresu Freiburgu.


iZdroj fotografie: Reuters

Darida reagoval i na řadu spekulací, které se po jeho odchodu vyrojily. „Já můžu všechny s klidem vyvrátit. Mě to i trošku mrzelo, protože jsem se snažil na Instagramu popsat opravdový důvod, proč jsem skončil, a nakonec došlo stejně došlo k nějakým spekulacím o tom, že jsme se hádali o peníze, prémie, že jsem byl naštvaný, protože jsem nehrál. Zaslechl jsem i že jsem měl problém s trenérem, ale to není pravda,“ doplňuje.

Opravdovým důvodem je podle něj rodina. „Jako fotbalista jsem celý život na cestách, jsem mimo rodinu, mimo domov. Teď mám dvou a půl letého syna chci se mu věnovat co nejvíc a ta reprezentace bere hodně času. Každý sraz je 10 dní, kdy nejsme v osobním kontaktu. To je ten jediný důvod,“ zakončil pro podcast Bodlo.

Zdroj: Bodlo

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
6 nejspolehlivějších dvoulitrových dieselových motorů všech dob. I přes častou kritiku a mediální tlak mají nesporné výhody
ArmádníZpravodaj.cz
F-22 Raptor Spojené státy neprodaly ani nejlepším spojencům. Vývoj je stál miliardy dolarů
Události247.cz
„Brzy nám může chybět až deset tisíc učitelů,“ varuje šéf školských odborů František Dobšík. Malý růst učitelských platů vnímá jako podraz
VědaŽivě.cz
Prodavačka otevřeně promluvila o tom, jak supermarkety zákazníky šidí. Potraviny zepředu nikdy nebrat, varuje