Virgil van Dijk si stýská po svých spoluhráčích

i Zdroj fotografie: m.aawsat.com
                   

Pandemie koronaviru vystavila většině sportovních soutěží po celém světě stopku na dobu neurčitou. Anglická Premier League samozřejmě není výjimkou. Hvězdný fotbalový obránce Virgil van Dijk kupříkladu od vyhlášení bezpečnostních opatření trénuje výhradně doma a vyhýbá se kontaktu se svými blízkými. S odstupem času v rozhovoru pro televizní stanici BT Sport přiznal, že už mu samota leze na mozek a nejraději by se znovu rozběhl na trávníky. Konec kariéry si v tuto chvíli vůbec nedokáže představit.

Sociální distanc je těžký pro každého z nás

Svět se od počátku tohoto roku hodně změnil. Nový typ koronaviru způsobujícího nemoc zvanou Covid-19 pronikl z pevninské Číny prakticky do všech koutů planety a donutil jednotlivé státy přijmout řadu bezpečnostních opatření vedoucích k ochraně zdraví veřejnosti. Někde se povinně nosí roušky, jinde je zakázáno vycházet na ulici z neopodstatněných důvodů a téměř všude se zastavily sportovní soutěže. Zápasy slavných klubů jsou totiž kvůli zvýšené koncentraci lidí na jednom místě obrovským rizikem.

Hokejisté, fotbalisté, tenisté, basketbalisté a další sportovci proto museli na čas odložit své milované profese k ledu a spokojit se také s nižšími finančními odměnami. Samozřejmě je pak také čekal sociální distanc. Nizozemský fotbalový obránce Virgil van Dijk v rozhovoru pro televizní stanici BT Sport popsal, co je pro něj v časech „domácího vězení“ vůbec nejtěžší:

„Být tak dlouhou dobu mimo tým není vůbec jednoduché. Trávíme spolu velké množství času a najednou se dva měsíce nevidíme. Podobný pocit bezmoci jsme nikdy předtím nezažili a mě osobně to donutilo mnohem více přemýšlet nad tím, jak je pro hráče složité odejít do důchodu. Samozřejmě je to ještě daleko, ale rozhodně bude těžké si zvyknout.“

Liverpool byl do té doby suverénním lídrem

iZdroj fotografie: liverpoolfc.com
Zdroj fotografie: liverpoolfc.com

Osmadvacetiletý rodák z Breda kope poslední tři roky za slavný Liverpool FC, s nímž loni vystoupal až na vrchol prestižní Ligy mistrů. Letos se měl konečně naplnit sen o titulu mistra Premier League, jenže krize způsobená koronavirovou pandemií oslavy poněkud oddálila. I tak ovšem „Reds“ suverénně zaujímají první místo tabulky s náskokem úctyhodných pětadvaceti bodů na druhý Manchester City.

Virgil van Dijk, jenž dříve působil například například v Groningenu, Celticu nebo Southamptonu, se pod vedením Jurgena Kloppa vypracoval v jednoho z nejlepších obránců planety a právem nosí kapitánskou pásku nizozemské fotbalové reprezentace. Přestup do Liverpoolu zpětně hodnotí jako to nejlepší možné rozhodnutí a čas by zpátky určitě nevracel. Řekl, že kvalitní trenérský štáb a talentovaní spoluhráči mu umožňují se zlepšovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články