Vím, že jsem jedním z nejnenáviděnějších hráčů na světě, přiznala hvězda Barcelony

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Má za sebou devět sezón v dresu Barcelony a jednoznačně patří k důležitým prvkům její hvězdné éry. S katalánským klubem získal pět mistrovských titulů i vítězství v Lize mistrů, i proto ví, že jeho styl přechodu z obrany do útoku není oblíbený jak u soupeřů, tak u fanoušků. „Je jasné, že lidí, kteří mně znají skrze fotbal, si myslí, že jsem jedním z nejvíce nenáviděnějších hráčů na světě. To je jasná,“ prozradil jednatřicetiletý levý obránce Jordi Alba.

„Je to mým způsobem hry, kterým jsem dokázal vybudovat to, kým jsem a to čím dnes jsem,“ prohlásil v rozhovoru pro španělskou televizní síť Movistar+. „Ostatní lidé, kteří mně znají i mimo fotbal však ví, jak skromnou osobou, která si zakládá na hodnotách všechno v mém životě jsem,“ přiznává zkušený obránce, který na Camp Nou přestoupil z Valencie za 14 miliónů eur (366 miliónů korun).

Podle Alby je zásadní rozdíl mezi jeho hráčskou a lidskou osobností. „Hráč jménem Jordi nemá co dělat s člověkem jménem Jordi nebo s Jordim, který je se svými spoluhráči,“ prohlásil. Zároveň přiznává, že nenávist ze strany fanoušků jiných mužstev chápe. „Ano, je pravdou, že způsob, jakým hraju je velmi těžký a chápu nenávist, kterou ke mně mohou cítit lidé, se kterými se neznám,“ dodává.

Alba, jehož kontrakt v Barceloně je pojištěn na 500 miliónů eur, patří v uplynulých sezónách ke statisticky nejlepším nahrávačům argentinského kanonýra Lionela Messiho. Po dekádě strávené v klubu po boku šestinásobného držitele Zlatého míče španělský obránce ví, že jejich spolupráce je něco výjimečného.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)Jordi

„Nemusíme na tom pracoval,“ prozradil ohledně harmonie a spojení na hřišti. „Leo i já se prostě díváme na ostatní. Vím, že když mu přihraju, vytvoří to nebezpečí, takže se vždy snažím, aby měl míč,“ pokračuje. Ačkoli naši rivalové o nás věděli více a více každý den, stále snažím přenést to i na další spoluhráče. [Můj vztah s Messim] skutečně není něco, na čem jsme pracovali. Přišlo to úplně samo a přirozeně,“ dodává.

„Vím, že dělám ve hře více škod, když to soupeř neočekává, když získám prostor, který mi můj spoluhráč umožní získat. V Barceloně je náročnější sbírat asistence, protože protihráči obvykle více zavírají prostor, ale stále jich mám dost a doufám, že jich bude ještě mnohem více,“ zakončil obránce, který za Blaugranas odehrál napříč soutěžemi přes 360 utkání.

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kvůli malému hornatému území Náhorního Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem zahynuly tisíce lidí, konflikt neutichá
Události247.cz
Události247.cz
„Ukrajincům vstup zakázán!“ Takové nápisy měly být na dveřích některých obchodů. Podle majitelů to není pravda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mučení masem, solí či slepičími vejci: I bez složitých nástrojů to byly ohavné praktiky, při kterých lidé prožívali nesnesitelná muka