Vím, že jsem jedním z nejnenáviděnějších hráčů na světě, přiznala hvězda Barcelony

Jordi Alba slaví gól po boku Lionela Messiho. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Má za sebou devět sezón v dresu Barcelony a jednoznačně patří k důležitým prvkům její hvězdné éry. S katalánským klubem získal pět mistrovských titulů i vítězství v Lize mistrů, i proto ví, že jeho styl přechodu z obrany do útoku není oblíbený jak u soupeřů, tak u fanoušků. „Je jasné, že lidí, kteří mně znají skrze fotbal, si myslí, že jsem jedním z nejvíce nenáviděnějších hráčů na světě. To je jasná,“ prozradil jednatřicetiletý levý obránce Jordi Alba.

„Je to mým způsobem hry, kterým jsem dokázal vybudovat to, kým jsem a to čím dnes jsem,“ prohlásil v rozhovoru pro španělskou televizní síť Movistar+. „Ostatní lidé, kteří mně znají i mimo fotbal však ví, jak skromnou osobou, která si zakládá na hodnotách všechno v mém životě jsem,“ přiznává zkušený obránce, který na Camp Nou přestoupil z Valencie za 14 miliónů eur (366 miliónů korun).

Podle Alby je zásadní rozdíl mezi jeho hráčskou a lidskou osobností. „Hráč jménem Jordi nemá co dělat s člověkem jménem Jordi nebo s Jordim, který je se svými spoluhráči,“ prohlásil. Zároveň přiznává, že nenávist ze strany fanoušků jiných mužstev chápe. „Ano, je pravdou, že způsob, jakým hraju je velmi těžký a chápu nenávist, kterou ke mně mohou cítit lidé, se kterými se neznám,“ dodává.

Alba, jehož kontrakt v Barceloně je pojištěn na 500 miliónů eur, patří v uplynulých sezónách ke statisticky nejlepším nahrávačům argentinského kanonýra Lionela Messiho. Po dekádě strávené v klubu po boku šestinásobného držitele Zlatého míče španělský obránce ví, že jejich spolupráce je něco výjimečného.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)Jordi

„Nemusíme na tom pracoval,“ prozradil ohledně harmonie a spojení na hřišti. „Leo i já se prostě díváme na ostatní. Vím, že když mu přihraju, vytvoří to nebezpečí, takže se vždy snažím, aby měl míč,“ pokračuje. Ačkoli naši rivalové o nás věděli více a více každý den, stále snažím přenést to i na další spoluhráče. [Můj vztah s Messim] skutečně není něco, na čem jsme pracovali. Přišlo to úplně samo a přirozeně,“ dodává.

„Vím, že dělám ve hře více škod, když to soupeř neočekává, když získám prostor, který mi můj spoluhráč umožní získat. V Barceloně je náročnější sbírat asistence, protože protihráči obvykle více zavírají prostor, ale stále jich mám dost a doufám, že jich bude ještě mnohem více,“ zakončil obránce, který za Blaugranas odehrál napříč soutěžemi přes 360 utkání.