Viktoria Plzeň hlásí první lednovou posilu. Do Štruncových sadů míří reprezentační záložník

                   

Plzeňská Viktoria po nepovedeném podzimu rozhodně neskládá zbraně. Pomoci k jarnímu vzestupu a návatu mezi pohárové příčky by měl i sedmadvacetiletý záložník s reprezentačními zkušenostmi Šimon Falta. Ten celou kariéru strávil v dresu Sigmy Olomouc, za kterou odehrál dvě stovky zápasů a o jeho odchodu z Hané se dlouhodobě spekulovalo.

„Už před rokem se Šimon netajil tím, že by chtěl změnit působiště a že nemá zájem smlouvu v Olomouci prodloužit,“ prohlásil pro sksigmaolomouc.cz sportovní manažer klubu Ladislav Minář. „Chtěl bych vyzdvihnout i velmi korektní a seriózní jednání ze strany Plzně. Věděli, že Šimonovi v létě končí smlouva a byla zde snaha a ochota vytvořit takové podmínky pro hráče i pro Sigmu, aby se přestup mohl realizovat již nyní v lednu,“ dodal.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Sedmadvacetiletý záložník má za sebou desítku startů za mládežnické reprezentace, na podzim 2017 pak nasbíral dva starty v přátelských utkáních za reprezentační áčko. „Jsme rádi, že se přestup podařilo realizovat. Šimon přestupuje do jednoho z nejlepších klubů u nás a je to pro něj další posun v kariéře,“ pozradil pro fcviktoria.cz hráčův agent David Nehoda.

„Dlouhodobě prokazuje svou kvalitu. Stal se oporou týmu, nastupoval do většiny zápasů a podával kvalitní výkony, čímž nás zaujal a jsem rád, že ho nyní můžeme přivítat v našem dresu,“ prohlásil pro fcviktoria.cz generální manažer klubu Adolf Šádek. Ten doufá, že naváže na výkony Lukáše Kalvacha, který patří také mezi olomoucké odchovance a patří mezi jednu z klíčových postav letošní sezóny.

iKouč Plzně Adrián Guľa. (Кирилл Крыжановский, wikimedia.org)

Ta je však pro Viktoriány velmi nepovedená. Plzeň ve čtrnácti utkáních zvítězila pouze šestkrát a patří ji až deváté místo aktuální tabulky. Z posledních sedmi kol navíc získala jen čtyři body a spekuluje se i o konci kouče Adriána Guľy. Toho mohl Falta zaujmout i ve vzájemném utkání, které skončilo 2:2. V něm sedmadvacetiletý záložník neprve asistoval Martinu Hálovi a v závěru rozhodl o dělbě bodů.

„Nabídka z Viktorky mě velmi potěšila a jsem rád, že došlo k dohodě klubů. Je to pro mě obrovská výzva, na kterou se těším a budu chtít týmu pomoci. První dojmy jsou skvělé, zázemí i prostředí Doosan Areny se mi moc líbí. Už od prvního momentu, kdy jsem přišel jsem nadšený a těším se na další práci. Doufám, že budeme vyhrávat tituly, vyhrávat poháry a budeme mít jenom ty nejvyšší ambice,“ prozradil pro klubovou televizi Šimon Falta.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články