Viktoria Plzeň hlásí nečekaný příchod. Do Štruncových sadů míří bývalý záložník Slavie – SportyŽivě

Viktoria Plzeň hlásí nečekaný příchod. Do Štruncových sadů míří bývalý záložník Slavie

Západočeši před několika dny vypadli z evropských pohárů, přesto pro nadcházející měsíce posilují. Po odchodu záložníka Adriana Ba Louy do Lechu Poznaň přichází právě z polského celku sedmadvacetiletý záložník Jan Sýkora.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Ještě ve čtvrtek fanoušci plzeňské Viktorie smutnili po porážce s CSKA Sofia a vypadnutí z evropských pohárů. Jejich celek přesto pro nadcházející měsíce posiluje. Do Štruncových sadů míří bývalý reprezentant Jan Sýkora, který v uplynulém ročníku hájil barvy polského Lechu Poznaň. Sedmadvacetiletý středopolař bude v západočeské metropoli hostovat do konce aktuálního ročníku.
Zklamání z vyřazení je pro všechny z nás obrovské, nicméně je potřeba rychle mobilizovat síly a soustředit se na domácí soutěž. Jsem rád, že se nám podařilo najít náhradu za Adriela Ba Louu, kterým je právě Honza Sýkora. Jde o rychlonohého hráče, který je zároveň velmi univerzální a měl by nám pomoci. Navíc jde o hráče, který působil v našem klubu v mládeži a nyní se k nám vrací,“ okomentoval příchod pro klubový web generální manažer klubu Adolf Šádek.

Sýkora se tak vrací do české nejvyšší soutěže po roční pauze. Rodák z Plzně naposledy hostoval v Jablonci, se kterým dokázal vybojovat konečné čtvrté místo. Dříve však oblékal dres pražské Slavie v jejímž dresu slavil jak dva mistrovské tituly, tak dvě vítězství ve finále českého poháru. „Nový viktorián by měl být trenérskému týmu k dispozici již pro nedělní ligový souboj s Hradcem Králové. Bude nosit dres s číslem 7,” informuje klubový web.

Určitě jsem z toho důvodu jsem přišel. Těch motivací je víc, chtěl jsem se vrátit a jednou si zahrát za tenhle klub na nejvyšší úrovni. Doufám, že Viktorce pomůžu co nejvíce to půjde, protože ona mi pomohla když jsem byl mladší a díky ní můžu hrát dospělý fotbal. Mám toho hodně co vracet,” prohlásil v rozhovoru pro klubovou televizi.

Sveřence Michala Bílka i s novou posilou čeká další ligové klání již neděli. Od 16:00 vyzvou nováčka z Hradce Králové. Utkání bude přímým přenosem vysílat stanice O2 TV Sport.

zdroj: fcviktoria.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 375 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace