Měl být velkou zbraní Viktorie Plzeň, místo toho Fortune Bassey balí kufry. Hrozí mu i přeřazení do béčka

V loňské sezoně dal Fortune Bassey během podzimu 9 gólů. Na formu z Českých Budějovic měl útočník navázat ve Viktorii Plzeň, moc toho ale nepředvedl. Se Západočechy neodletěl na soustředění a v týmu českého mistra podle všeho končí. Hrozí mu ovšem i jaro v béčku.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Po postupu do základní skupiny Ligy mistrů přišel Fortune Bassey do Viktorie Plzeň na roční hostování z maďarského Ferencvárose. Od nigerijského útočníka čekali ve Štruncových sadech velké věci. „V hlavách jsme měli, jak za Budějovice hrál výborně, konkrétně proti nám dal gól a dělal nám velikánské problémy. Hodně jsme si od něj slibovali,“ řekl v závěru podzimní části trenér Michal Bílek. Výkony Basseyho ale přinesly velké zklamání. A jen jedinou trefu.

Za Dynamo pálil, za Viktorii nikoliv

Góly přitom střílet umí. Ukázal to v loňské sezoně, kdy v dresu Českých Budějovic během podzimu dal 9 branek. Při výtečné formě Tomáše Chorého vysedával Fortune Bassey na lavičce a dohromady odehrál za Plzeň ve Fortuna lize jen 321 minut. Nespokojenost trenérů s jeho přínosem pro tým nebyla tajemstvím. I když zraněný Jan Kliment přijde o část jara a otazník visí nad Matějem Vydrou, Bassey zřejmě ve Viktorii Plzeň končí.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Poté, co vedení Západočechů získalo dvacetiletého Nigerijce Rafiua Durosinmiho, nevešel se jeho krajan Bassey do nominace na soustředění ve Španělsku. „Na soustředění do Benidormu s týmem neodcestoval ani útočník Fortune Bassey, jehož budoucnost se v těchto dnech řeší,“ oznámil klub na svém webu bez dalších podrobností.

Konec hostování, sever nebo béčko

Podle informací deníku Sport vedení Viktorie Plzeň pracuje na ukončení jeho hostování. Jedním z důvodů má být hráčům plat, který se údajně pohybuje kolem 300 tisíc korun. Pokud tato vyjednávání skončí neúspěchem, moc dalších variant český mistr nemá. Vzhledem k tomu, že Fortune Bassey odehrál na začátku sezony několik utkání ve Ferencvárosi, může nastoupit ve třetím týmu jen v případě, že se daná liga hraje systémem jaro – podzim (Norsko, Finsko, Švédsko). Nigerijský útočník ovšem může jaro odehrát také v třetiligovém béčku.

Jak hodnotíte podzimní výkony Basseyho?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články