Viktoria Plzeň a její velká zimní loučení

i Foto: mbs.news
                   

Na začátku letošní zimy se s Viktorií Plzeň rozloučil milovaný trenér Pavel Vrba, na jehož místo nastoupil slovenský inovátor Adrián Guľa. Jeho tréninkové metody okamžitě vzbudily pozornost a stejně tak zapálení jednotlivých hráčů, kteří pod novým vedením chytli během přípravy druhý dech. Nicméně odchod pana Vrby nebyl jediným loučením, které v kabině během studených měsíců proběhlo. Hned čtyři fotbalisté v barvách Západočechů do jarní fáze nenastoupí. O koho se konkrétně jedná?

Dominik Janošek

Jednadvacetiletý záložník Dominik Janošek během přípravy rozhodně nezklamal, nicméně na jaře přesto začne na hostování v Mladé Boleslavi. Kvůli široké základně záložníků by se do hry dostával jen zřídkakdy a protože má ještě celou kariéru před sebou, bylo potřeba jej poslat někam, kde získá potřebnou herní praxi.

Plzeň k podobnému scénáři přistoupila už v minulosti. V Boleslavi na hostování působil Pavel Bucha, jenž si během této zimní přípravy vybojoval přízeň Adriána Guľy a možná dokonce začne v základní sestavě domácí Viktorky. Bude se minulost opakovat i v případě Dominika Janoška? Uvidíme, rodák z Brna má ovšem jen ty nejlepší možné předpoklady.

Roman Procházka

V kabině Viktorie Plzeň nepokračuje ani slovenský středopolař Roman Procházka, jenž měl pod Pavlem Vrbou místo v podstatě jisté. Adrián Guľa s ním ovšem nepočítal, jelikož herní koncepce, kterou vyznává, se s fotbalistovým herním stylem příliš neslučuje. Třicetiletý rodák z Jaslovské Bohunice s takovou variantou dopředu počítal a proto si poměrně rychle našel nové angažmá. Přestěhoval se do sousedního Polska, kde posílil Górnik Zabrze. Na Západě Čech přesto zanechal výraznou stopu, dal několik důležitých branek a rozhodně na klub nebude vzpomínat ve zlém.

Pavel Šulc

Mladičký Pavel Šulc na podzim hostoval v Opavě a přestože si jej Adrián Guľa stáhl pod svá křídla v rámci zimní přípravy, do A týmu se nakonec neprosadil. Jaro tak stráví na dalším hostování, tentokrát v Českých Budějovicích, a bude doufat, že v létě už to snad konečně vyjde. Byla by přeci jenom škoda, aby takový talent skončil jen v propadlišti dějin.

Michael Krmenčík

Šestadvacetiletý útočník s bohatými zkušenostmi z reprezentace se do hledáčku zahraničních klubů dostal již několikrát. Přestupu ale pokaždé něco na poslední chvíli zabránilo. Buďto se kluby nedohodly na finálních podmínkách, nebo se Michael Krmenčík ošklivě zranil a musel se dávat dlouhou dobu dohromady. Na podzim se s velkou slávou vrátil do hry a přestože měl začátek poměrně vlažný, nakonec nazul střelecké kopačky a spolu s dalšími kanonýry se dělil o titul nejlepšího střelce celé soutěže.

Zájem o něj těsně před koncem přestupového období projevily belgické Bruggy, jednání proběhla rychlostí blesku a vytáhlý střelec už předvádí svůj talent v Jupiter League. Na první branku v novém působišti ale zatím čeká.

Foto: mbs.news

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články