Videorozhodčí? Hodnotí se strašně moc věcí, prohlásil kouč Sparty Vrba

Tři pokutové kopy a řada dalších zásahů videorozhodčího. Ligový šlágr mezi ostravským Baníkem a pražskou Spartou rozhodly právě penalty, pode trenéra hostů Pavla Vrby by však videorozhodčí měl řešit právě jen vyložené situace.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha

Pražská Spartě ztratila v Ostravě body a po remíze 2:2 se posunula až na čtvrtou příčku. Utkání rozhodly zejména tři nařízené penalty ve druhém poločase. Kapitán hostů Bořek Dočkal svůj pokutový kop v 66. minutě zahodil, přesto se letenští dočkali další možnosti skórovat. Po Almásiho ruce ve vápně o osm minut později potvrdil videorozhodčí další penaltu. Tu tentokrát dostal na starost stoper Dávid Hancko, který na domácího brankáře Viktora Budínského vyzrál a zařídil vedení.

Pokutového kopu se minutu před koncem základní hrací doby dočkal také ostravský Baník po faulu na Ladislava Almásiho. S nabídnutým pokusem si poradil Daniel Tetour a získal pro svůj klub cenný bod. „Penalty jsou určené a dopadlo to tak, jak to dopadlo,“ komentoval stručně na tiskové konferenci po zápase viditelně zklamaný trenér Pavel Vrba. „My jsme si zápas pokazili sami. Necháme si dát dva góly po našich chybách. O to víc mě to mrzí,“ dodal zkušený trenér.

iZdroj fotografie: Reuters

Ten zároveň jedním dechem doplnil, že podle něj videorozhodčí zasahoval do utkání neúměrně mnohokrát. „Mně se to hodnotí těžce. Připadá mi, že se ve fotbale obecně, nejen u nás, u videa hodnotí strašně moc věcí,“ prohlásil Vrba, podle kterého by měl videorozhodčí řešit jen klíčové situace zápasů. „Připadá mi, že se řeší i ofsajdy, které jsou úplně jasné,“ doplňuje sedmapadesátiletý trenér.

Řešil bych jen klíčové momenty, míní Vrba

Já bych doopravdy řešil jen klíčové momenty a ne momenty, které jsou jasné a které by rozhodčí měli posoudit správně, jinak jsou potrestaní. Prostě to tak je. Ne, že se bude zápas desetkrát zastavovat,“ dodal s tím, že emoce patří k bouřlivé atmosféře. „Bylo to férové tak, jak to má být. Atmosféra se nám líbila. Jsem rád, že po měsících temna zažíváme znovu fotbal s fanoušky. To je pro fotbal nejdůležitější. K fotbalu emoce patří a je to úplně jiné s prázdnými tribunami a před 15 tisíci fanoušky,“ zakončil.

Zdroj: AC Sparta Praha