Pražská Slavia zvládla v malém pražském derby zvítězit a opět snížila náskok na vedoucí Viktorii Plzeň. Jak přestřelku hodnotil kouč sešívaných Jindřich Trpišovský?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha

Bohemians se v aktuálním ročníku doma trápí a diváci v Ďolíčku stále čekají na první vítězství. Proti pražské Slavii měli nakročeno k bodovému zisku, po dvou minutách hry se totiž dokázal prosadit výstavní ranou Roman Květ. Vedení však udrželi jen několik desítek sekund a z následné akce vyrovnal hostující Peter Olayinka. Po půl hodině hry šli sešívaní do vedení, když proměnil nařízený pokutový kop Václav Jurečka a poslal hosty do trháku.

Klokani si vytvářeli šance i ve druhé půli, jenže efektivita vázla. Naopak sešívaní dokázali navýšit vedení v 76. minutě, kdy využil asistence Ondřeje Lingra Peter Olayinka. O tři minuty později si oba aktéři role prohodili a Lingr svou pátou brankou v ročníku upravil na konečných 1:4. Slavia tak stáhla náskok vedoucí Viktorie Plzeň na čtyři body, Západočeši však mají o zápas méně.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Zajímavý zápas, měl tempo, na obou stranách byla spousta šancí, padlo pět gólů. Panovala skvělá kulisa, bylo se na co dívat. Musím pochválit naše mužstvo, že jsme v takovém prostředí proti houževnatému soupeři předvedli takový výkon. Nebylo to jednoduché,“ chválil své svěřence po utkání kouč Jindřich Trpišovský podle něhož si domácí vytvořili řadu slibných příležitostí. „Měli spoustu závarů a těžkých situací,“ podtrhuje.

Trpišovský: Jsem rád, že dáváme góly

Musím pochválit střídající hráče, kteří nám ve chvíli největšího tlaku soupeře přinesli rychlý přechod nahoru, kvalitu do útoku, díky které se nám podařilo vstřelit třetí a čtvrtý gól,“ dodal na adresu Ondřeje Lingra, Yiry Sora a Mosese Usora. Chválil také neobvyklé spojení dvou hrotových útočníků Stanislava Tecla a Václava Jurečky. „Chtěli jsme proto hrát trochu jednodušeji a využít naší rychlostní převahy nahoře. Myslím si, že nám to pomohlo,“ zhodnotil.

Sešívaní tak mají za sebou hned třetí pražské derby během pouhých jedenácti dní. „Jsem rád, že dáváme góly, to nás měsíc zpátky trápilo, to je ale fotbal. Hráli jsme dobré zápasy, ve kterých jsme ale nedávali góly, například doma proti Kluži. Dostali jsme gól a už jsme to neotočili. Tři derby za sebou, když nepočítám Evropu, jsou unikát, byly to těžké zápasy, jsme rádi, že jsme to zvládli. Moc si toho vážíme,“ zakončil Trpišovský.

Jak hodnotíte výkony Slavie v uplynulých týdnech?