Tolik vyloučení jsou zvyklí vídat spíše diváci okresních soutěží. Nečekanou karetní smršť ovšem přineslo i finále, ve kterém se Boca Juniors střetl s Racingem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos

Finálová bitva dlouho nijak nevybočovala z fotbalových standardů. V úvodní půlhodině daly oba týmy po jednom gólu a i když poté Boca Juniors i Racing měly několik velkých šancí, skóre se dlouho nezměnilo. Hlavní rozhodčí Facundo Tello nejprve tahal z kapsy žlutý kartonek, a to hned osmkrát. Pak už došlo na červené. V nastavení byli vyloučeni za strkanici Sebastian Villa a Johan Carbonero. Za nevybíravý slovník následně musel na tribunu trenér modrozlatých Ibarra Hugo.

Závěr prodloužení? To byl mariáš

V prodloužení měl jasně navrch Racing. Mohl za to značnou měrou Alan Varela, který po deseti minutách rozšířil počet vyloučených. Boca Juniors tak dohrával v devíti. Racing nakonec převahu proměnil v gól dvě minuty před koncem prodloužení. A pak začala mela. Střelec Carlos Alcaraz si neodpustil při oslavě gesta směrem k protihráčům, kteří se na něj sesypali jako vosy. Následovaly strkanice a dohadování. Rozhodčí vše pozoroval a poté začal účtovat. Červenou uviděl Alcaraz a vzápětí na druhé straně Luis Advincula.

Na vyloučení tedy zatím 3:2 (bez trenéra). Emoce vyšponované do maxima se přenesly ze hřiště i na lavičky a Facundo Tello pokračoval v rudém mariáši. Mimo hřiště byli vyloučeni Zambrano s Gonzalezem (oba Boca Jun.) a Galván (Racing). Pak se situace na pár chvil uklidnila. Jenže když se hrálo jen pár desítek vteřin, předvedl na půli ukázkový blikanec Fabra (Boca). Ve sprchách argentinského mistra tak začínalo být docela plno.

Desátá červená po zásahu VAR

Když už běžela desátá minuta nastavení prodloužení, neodpustil si gesta směrem k rozhodčímu Dario Benedetto. Po intervenci VAR si šel hlavní rozhodčí prohlédnout inkriminované záběry. Jak to dopadlo? Ano, další červená pro hráče v modrozlatém dresu. I když se prodloužení hodně přetahovalo, musel Facundo Tello zápas ukončit předčasně. Důvod byl zcela jasný, Boca Juniors neměl na hřišti dostatečný počet hráčů. Na červené to celkem skončilo 7:3!