Slovenský reprezentant Martin Dúbravka má za sebou úspěšnou premiéru v dresu Manchesteru United. V ligovém poháru sice dvakrát inkasoval, přesto slaví vítězství.

i Zdroj fotografie: Depositphotos

Bývalý brankář pražské Sparty a Slovanu Liberec Martin Dúbravka má za sebou první vystoupení na Old Trafford v dresu domácího mužstva. Třiatřicetiletý brankář, který v Manchesteru United hostuje z Newcastlu, dostal šanci v utkání anglického ligového poháru proti Aston Ville. Dlouho se však se svými spoluhráči musel strachovat o výsledek, hosté pod vedením nového kouče Unaie Emeryho totiž šli hned dvakrát do vedení.

Nejprve se ve 48. minutě prosadil po úniku Ollie Watkins, o minutu později však dokázal Antony Martial vyrovnat. Podruhé musel Dúbravka lovit míč ze sítě v 61. minutě, kdy jej překonal vlastní spoluhráč Diogo Dalot a poslal Aston Villu opět do vedení. Závěrečné minuty přesto patřily domácím. Nejprve vyrovnal Marcus Rashford, posléze se prosadil také Bruno Fernandes a v nastavení druhé půle upravil na konečných 4:2 Scott McTominay.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Byl to velmi těžký zápas, protože jsme prohrávali 0:1 a 1:2. Ukázali jsme charakter a jsem rád, že jsme situaci otočili a vyhráli,“ cituje slovenského brankáře po vítězství deník Šport. Zkušený brankář, který má na svém kontě v Premier League 127 odchytaných utkání, zároveň přiznal, že z premiéry nebyl nervózní. „Upřímně řečeno, nervozita tam nebyla. Přišel jsem si tady užít zápas, takovou příležitost nemáte často. A užíval jsem si každou minutu,“ pokračuje a jedním dechem chválí své spoluhráče.

Dúbravka: Snad se brzy znovu dočkám

Moji spoluhráči mi hodně usnadnili práci. Ukázali jsme týmového ducha a to, že je těžké nás porazit, zejména na našem domácím stadionu. Jsem rád, že jsem mohl být u téhle výhry a věřím, že se brzy znovu dočkám,“ uvedl Slovák, který v aktuálním ročníku působí jako dvojka za zkušeným brankářem Davidem de Geou. Přesto si Dúbravka spolupráci s hvězdným Španělem, který je dlouholetou jedničkou rudých ďáblů, pochvaluje.

„Rád s ním pracuju, je to skvělý člověk. Přišel jsem tady jako jeho vyzyvatel, ale zároveň si ho vážím jako člověka. Jsem rád, že jsem si s ním i s ostatními hráči vytvořil dobrý vztah. Užívám si s nimi každou minutu a jsem šťastný, že tu mohu být,“ zakončil třicetinásobný slovenský reprezentant.

Měl by Dúbravka dostávat více šancí v bráně Manchesteru United?