Mistrovské ambice anglického Manchesteru United se pomalu začínají rozplývat. Svěřenci Oleho Gunnara Solskjaera zažívají velkou krizi, po třetí za sebou v Premier League nezvítězili a na čelo ztrácí pět bodů. Naposledy podlehli domácímu Leicesteru City 4:2.

i Zdroj fotografie: Manchester United FC

Velká očekávání zatím zůstávají nenaplněna. Fanoušci Manchesteru United po příchodech portugalského kanonýra Cristiana Ronalda za 15 milionů eur (zhruba 650 milionů korun) nebo anglického reprezentanta Jadona Sancha za 85 milionů eur (zhruba dvě miliardy korun) doufali, že jejich celek v letošním ročníku bude bojovat o mistrovský titul a pravidelně sbírat cenné body.

Rudí ďáblové se však zatím trápí a prohra proti Leicesteru, která znamenala již třetí ztrátu v soutěži za sebou, je toho důkazem. Manchester United však na Leicesteru nezačal vůbec špatně, v 19. minutě šli hosté po povedené ráně Masona Greenwooda do vedení. Lišky dokázali vyrovnat o deset minut později, kdy chyboval stoper Harry Maguire a z hranice vápna vypálil Youri Tielemans.

iZdroj fotografie: Reuters

Domácí Leicester se dostal do vedení v 78. minutě, kdy se po rohovém kopu objevil na správném místě turecký stoper Caglar Söyüncu a poslal své mužstvo do vedení. Sveřenci Oleho Gunnara Solskjaera přesto dokázali o čtyři minuty později vyrovnat, po přesné ráně mezi tři tyče slavil první branku v ročníku Marcus Rashford. Radost třiadvacetiletého útočníka vydržela jen několik málo momentů, z nadcházející akce totiž jeho spoluhráči opět inkasovali.

Po kombinační akci se k míči dostal kanonýr Jamie Vardy a prudkou střelou vrátil Leicesteru vedení. V nastavení ještě navýšil skóre na konečných 4:2 zambijský kanonýr Patson Daka. Svěřenci Brandona Rodgerse tak po čtyřech ztrátách konečně uspěli a získali cenné body proti Manchesteru United. „Nezasloužili jsme si ani bod. Získali jsme vedení, ukázali jsme kvalitu a pak jsme doslova darovali soupeři gól,“ zuřil trenér Solskjaer po utkání.

Když vás někdo přehrává, tak to jde pochopit. Ale my jsme první gól soupeři darovali a při tom druhém jsme bránili naprosto zle. Třetí gól padl snad deset sekund po našem vyrovnání, to se prostě nesmí stávat. Chybí nám koncentrace, a proto dostáváme zbytečné góly,“ dodal osmačtyřicetiletý trenér, který se v posledních dnech dostává v britských médiích i na sociálních sítích pod palbu kritiky. Je tak otázkou jak pevná je současná pozice norské trenéra, který vede Manchester United třetím rokem.

Zdroj: Manchester United, Transfermarkt