Londýnská Chelsea pokračuje v matných výkonech. Svěřenci trenéra Grahama Pottera potřetí v řadě nedokázali v domácí soutěži zvítězit a v Brightonu inkasovali hned čtyřikrát.

i Zdroj fotografie: Chelsea FC

Brighton od úvodních minut proti Chelsea předváděl urputný výkon a odměnou mu byly brzké góly. Po pěti minutách otevřel skóre Leandro Trossard, který nezazmatkoval a přízemní ranou překonal jak brankáře Arrazibalagu, tak hostující obranu. Ve 14. minutě se domácí radovali podruhé, rohový kop si srazil za svá záda stoper Chelsea Ruben Loftus-Cheek. Londýňané přidali na aktivitě, ale nebylo jim to nic platné.

Těsně před poločasovým hvizdem totiž inkasovali potřetí a opět šlo o vlastní branku. Prudký centr si srazil do brány obránce Trevor Chalobah. Naděje Chelsea přišla v 53. minutě, kdy se povedenou hlavičkou prezentoval Kai Havertz a snížil. Svěřenci trenéra Grahama Pottera si vytvářeli tlak, kompatní obrana domácích ale držela dvoubrankové vedení. To podtrhnul v nastavení druhé půli po brejku Pascal Gross, který upravil na konečných 4:1.

iZdroj fotografie: Chelsea FC

Chelsea tak po třetí v řadě nezvítězila a na vedoucí Manchester City ztrácí již osm bodů. „Brighton hrál dobře. Atmosféra zápasu byla opravdu bouřlivá a my jsme měli problémy se domácím na začátku utkání vyrovnat. Byly tam chyby z naší strany a posléze už bylo příliš náročné dostat se zpět do zápasu. Probudili jsme se až ve druhé půli, ale brankář Brightonu ukázal svou kvalitu,“ zhodnocoval trenér Chelsea Graham Potter, který ještě nedávno působil právě na Falmer Stadium.

Potter: Máme za sebou neskutečný program

Roli podle nej hrál náročný program Chelsea, která nebyla schopná podat stoprocentní výkon. „Kluci měli v posledních týdnech neskutečně náročný program. Byly to těžká bitvy, spousta venkovních zápasů a oni do toho dali všechno. Dnes musíme Brightonu jen pogratulovat, protože jejich nasazení tam bylo, atmosféra byla silná a my jsme se od začátku trochu trápili,“ dodal s tím, že mužstvo ze Stamford Bridge musí ukázat v dalším utkání jinou tvář.

Chelsea se tak v tabulce anglické nejvyšší soutěže propadla na pátou příčku za Newcastle, již zítra ji navíc může přeskočit také Manchester United. Blues mohou napravit svou reputaci již za týden, kdy vyzvou v londýnském derby Arsenal.

Dokáže Chelsea bojovat o mistrovský titul?