Victor Zapata-Caicedo: Moje angažmá v Baníku Ostrava byla noční můra. Půl roku jsem nedostával výplatu – SportyŽivě

Victor Zapata-Caicedo: Moje angažmá v Baníku Ostrava byla noční můra. Půl roku jsem nedostával výplatu

Mělo jít o první krok k velké kariéře, přesto se angažmá v ostravském Baníku stalo pro Victora Zapatu-Caiceda noční můrou. Mladý Kolumbijec na Bazalech odehrál jen tři utkání, další šance nedostal a klub mu za minulého vedení dlužil půlroční plat.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Victor Zapata Caicedo
                   

Jediné, co mohu říct, že tamní fanoušci jsou skvělí, podporují klub v dobrém i ve zlém a zaslouží si úspěch,“ prohlašuje kolumbijský útočník s anglickým pasem, jehož angažmá patří mezi nejhorší akvizice v dějinách klubu. Člen juniorského týmu anglického Tottenhamu Hotspurs Victor Zapata-Caicedo nejprve v létě 2014 na Bazalech neuspěl, přesto s ním klub o půl roku později podepsat čtyř a půl letou smlouvu. Ta však nikdy nebyla naplněna. V interview pro SportyŽivě.cz nastínil zákulisní okolnosti svého působení v Ostravě.
Za jakých okolností jste do Baníku Ostrava v létě 2014 přicházel?

Do Baníku jsem přišel za úplně normálních okolností, vypadalo to jako dobrá možnost se prosadit pod novým trenérem a líbil jsem se i vedení. V prvním přípravném zápase jsem skóroval, ve druhém asistoval a dostal jsem od vedení nabídku. Netuším, jestli se mnou měl trenér něco proti mně osobně nebo co za tím mohlo stát, protože jsem si byl jistý svými výkony, ale posléze byla nabídka stažena.


iZdroj fotografie: Se souhlasem Victor Zapata Caicedo

Nepřekvapilo vás, že jste do Baníku přestoupil o půl roku později i přesto, že si vás předchozí kouč Martin Svědík nevybral do svého týmu?

Nebyl jsem překvapený, protože jsem cítil, že jsem se dobře předvedl. Nakonec jsem podepsal smlouvu v zimě, ale jakmile odstartovala liga, bylo mi řečeno, že moje mezinárodní povolení stále nedorazilo. To mě stálo tři měsíce, ve kterých jsem nemohl hrát. Během té doby jsem se snažil zůstat silný, připravovat se na příležitost a prostě tvrdě trénovat.

Během té doby jsem musel zůstat silný a připravit se na to, až dostanu příležitost, a prostě sklopit hlavu a tvrdě trénovat. Jakmile povolení dorazilo odehrál jsem své první utkání proti Jihlavě, které jsme bohužel prohráli. Osobně jsem však cítil, že jsem ukázal záblesky toho jak mohu hrát.

Na Bazalech jste nastoupil jen třikrát. Proč si myslíte, že jste nedostal více šancí?

Byl jsem druhou volbou po jedné z legend Baníku Ostrava, která měla řadu zkušeností a v kariéře toho dokázala hrozně moc. Navíc jsem se zranil a nemohl jsem nastoupit k posledním dvěma utkáním sezóny.


iZdroj fotografie: Se souhlasem Victor Zapata Caicedo

Co probíhalo po konci sezóny?

Jakmile sezóna skončila, byl jsem natěšený na další. Baník vyměnil trenéra, nyní byl na lavičce bývalý asistent kouče, který mě v létě odmítnul. Viděl jsem to jako příležitost předvést svůj talent a vybojovat si místo v sestavě. První týden se mi dařilo, dobře jsem trénoval a dal jsem jediný gól prvního předsezónního zápasu proti Cracovii. A to i přesto, že jsem dostal šanci jen na deset minut, zatímco ostatní odehráli celý poločas. Následující den mi zavolali, že už nejsem v kádru prvního týmu, protože mě trenér nechce.

Proč myslíte, že s vámi tehdejší trenér Radomír Korytář nepočítal?

Nedostal jsem od něj žádné vysvětlení, obzvláště poté, co jsem v zápase skóroval. Další půlrok jsem byl nucen trénovat v mládeži, ale nedostával jsem výplatu. Proto jsem musel odejít z bytu, kde jsem bydlel a přestěhovat se do klubového ubytování. Posléze mi byla nabídnuta dohoda v Katovicích, kde jsem na testech odehrál dva zápasy a pokaždé skóroval.

Do Katovic jste nakonec přesto neodešel…

Když jsem se připravoval na odchod, dohoda padla. Nemám ponětí, co se tam stalo. Nikdo v klubu mi nedal žádné informace, proto jsem si našel jsem právníka a snažil se vše vyřešit. Nicméně, protože jsem chtěl hrát a vrátit se na hřiště, podepsal jsem dohodu o předčasném odchodu, jejíž výstupní částka nestačila ani na pokrytí šesti měsíců, kdy jsem nedostával zaplaceno. To vše jen proto, abych se mohl upsat jinému klubu a znovu hrát. Podepsal jsem smlouvu v anglickém Wellingu, ale opět nastala tříměsíční prodleva s vízy a já jsem tak opět odehrál jen poslední tři utkání ročníku.


i

Jak byste s odstupem času zhodnotil své působení v Ostravě?

Moje angažmá v Baníku byla noční můra, obzvláště v mladém věku. Musel jsem se vypořádávat s řadou problémů a naučil jsem se, jak být duševně silný a odhodlaný. Jediné, co mohu říct, že tamní fanoušci jsou skvělí, podporují klub v dobrém i ve zlém a zaslouží si úspěch. Navíc musím ocenit pár lidí, kteří mi v těžkých chvílích pomohli včetně mé rodiny.

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 937 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Jak správně zahřívat motor nejen v chladném období? Nesprávným postupem mu zkracujete životnost
ArmádníZpravodaj.cz
Chybná vládní zpráva vyvolala během Studené války jadernou paniku aneb Když se vědci přepočítají
Události247.cz
Ekonom Bartoň: Současná opatření jsou pouze taktická hra. Za chvíli přijde přitvrzování. Jak podle něj bude probíhat?
VědaŽivě.cz
Máte potíže se spánkem a usínáním? Pravidla používaná astronauty NASA vás dostanou do náruče Morfeovy